23.03.2017 10:23

Zagraj na Life Festival Oświęcim przed Scorpions

Jeśli macie kapelę i uważacie, że jesteście na tyle dobrzy, że powinniście wystąpić przed grupą Scorpions to macie szansę spełnić swoje marzenie.

Zagraj na Life Festival Oświęcim przed Scorpions
foto: materiały prasowe

Kolejna edycja Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 22-24 czerwca 2017 roku i na imprezie wystąpią Scorpions, Shaggy, LP, Mesajah, Czesław Śpiewa, BeMy, Bisquit i Leski. Organizatorzy chcą dać szansę młodym talentom, by zaprezentowały się obok właśnie tych gwiazd.

Life On Stage to konkurs, w którym nagrodą główną jest występ na głównej scenie Life Festival Oświęcim. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane są na stronie festiwalu od 22 marca 2017 do 12 kwietnia 2017.

Wyselekcjonowani przez organizatorów wykonawcy przejdą do kolejnego etapu, w którym poddani zostaną osądowi internautów. Ta faza rywalizacji zakończy się 5 maja 2017, zaś do półfinału zakwalifikuje się siedmiu artystów z największą liczbą głosów plus jeden z „dziką kartą” przyznaną przez organizatorów.

W półfinale rozgrywanym między 15 a 31 maja 2017 wszystko zależeć będzie już tylko od internautów, którzy wybiorą czwórkę finalistów. O przyznaniu głównej nagrody zdecyduje jury, w skład którego wejdą przedstawiciele Fundacji Peace Festival – organizatora LFO, portalu Interia.pl, radia RMF Maxxx oraz polskiej branży muzycznej. Zwycięzcę poznamy 2 czerwca 2017.

Podczas festiwalu odbędzie się również 5. edycja biegu „Tolerancja na sportowo” – żelazny punkt programu Life Festival Oświęcim. Amatorzy aktywnego wypoczynku staną na starcie rankiem 24 czerwca 2017. Start i meta będą umieszczone tuż przy stadionie MOSiR, na którym odbywają się festiwalowe koncerty, a jeden z fragmentów – tzw. Odcinek Pamięci - będzie przebiegał obok Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Bez zmian pozostają biegowe dystanse. Rodziny z dziećmi oraz rolkarze będą się ścigać na 2,5 km, biegacze będą mieli do pokonania 5 km oraz 10 km.

Wybieracie się na Life Festival Oświęcim 2017?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Scorpions