Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir w Krakowie [GALERIA]

Robert Skowronski
27.02.2016 12:22
Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Projekt Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir wystąpił w krakowskim ICE Congress Centre. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Międzypokoleniowe spotkanie - legenda polskiej sceny muzycznej Zbigniew Wodecki oraz przodownicy polskiej alternatywy - zespół Mitch & Mitch pojawili się wspólnie w Krakowie. Projekt „1976: A Space Odyssey” to wielki muzyczny fenomen, który od samego początku był skazany na ogromny komercyjny sukces. Koncert wyprzedał się ponad półtora miesiąca przed terminem, tak jak zresztą wszystkie wydarzenia z tego cyklu.

Koncert odbył się w krakowskim ICE, w którym pod względem akustyki wprowadzane są rozwiązania, jakich dotąd nie ma żaden obiekt w Polsce. W naszym kraju nie znajdziemy drugiej sali tego typu i należy podkreślić, że jakość dźwięku z każdego miejsca sali (sprawdziłam biegając z aparatem) był rewelacyjny. Dodając to tego precyzyjne efekty oświetleniowe, mogę z całą stanowczością powiedzieć, że takiego show nie powstydziłaby się nawet Nowojorska Carnegie Hall.

Zobaczcie zdjęcia z występu Zbigniewa Wodeckiego z Mitch & Mitch Orchestra and Choir:

Kooperacja wyżej wymienionych, była jak twierdzą sami sprawcy zamieszania, zupełnie przypadkowa. W ręce Mitch & Mitch przez zupełny przypadek trafiła pierwsza płyta Wodeckiego z 1976 roku, która niesamowicie zachwyciła artystów i zainspirowała do ponownego jej wykorzystania. Debiut Wodeckiego, z niewyjaśnionych przyczyn, przeszedł praktycznie niezauważony przez ówczesnych krytyków. Teraz po latach można upatrywać takiego stanu rzeczy choćby w fakcie, że muzyka, aranżacje i warstwa tekstowa znacznie wyprzedzała ówczesną epokę.

Jak mówią źródła historyczne, Wodecki za namową przyjaciela, nagrał solową płytę z nieskrępowaną niczym wyobraźnią, głową pełną wspaniałych wzorców zza Atlantyku i przede wszystkim ze swoim fenomenalnym warsztatem kompozytora, aranżera, instrumentalisty i wokalisty.

Wydana w 1976 roku płyta „Zbigniew Wodecki” jest niesłychanie spójna stylistycznie, oryginalna aranżacyjnie, wciągająca melodycznie i pamiętna w warstwie lirycznej. Krążek zgrabnie łączy ballady z walczykami oraz elementy jazzu z rytmicznym nawiązaniem do samby, co jak na owe czasy było rzeczą tak nowatorską, że zapewne przerosło słuchaczy.

Byliście na występie projektu Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.