27.09.2019 02:27

Zespół Airbourne zagrał w Polsce trzy koncerty [ZDJĘCIA]

Jeśli kochacie AC/DC, oldschollowy wokal i genialne gitarowe solówki, to galeria z koncertu Airbourne przypadnie Wam do gustu!

Airbourne
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Australijska grupa Airbourne przyjechała ponownie do Polski aż na trzy koncerty. Zespół wystąpił 24 września 2019 roku w gdyńskim klubie Ucho, 25 września w warszawskiej Proximie i dzień później w Krakowie.  

Airbourne lubi grać w naszym kraju, a polska publiczność uwielbia żywiołowych muzyków. Jak można było przypuszczać, wszystkie trzy koncerty cieszyły się ogromną popularnością (w Krakowie zabrakło nawet biletów).

Airbourne na trzech koncertach w Polsce

Airbourne powstał w 2003 roku z inicjatywy braci O’Keeffe – Joela i Ryana, do których dołączyli Justin Street i Davida Roads. Od samego początku istnienia zespołu muzycy nie ukrywali inspiracji swoimi australijskimi przodkami - AC/DC.  

Połączenie oldschollowego wokalu, genialnych gitarowych solówek oraz energii scenicznej wesołej gromadki z kraju, w którym kangur mówi dobranoc, przywołuje na myśl AC/DC z epoki Bona Scotta i gwarantuje wyśmienitą zabawę.

New Model Army
New Model Army
Przeczytaj także New Model Army zapowiada album i płytę. Czy zagrają w Polsce?

Klubowe koncerty Airbourne, będące dla niektórych namiastką show AC/DC , pozwalają  na bezpośredni kontakt z muzykami, ponieważ w przeciwieństwie do wielkich stadionów w klubie zaciera się granica między sceną a widownią.

Joel O'Keeffe, szalony lider zespołu, jest charyzmatyczny niemal jak Angus Young i posiada niesamowity dar porywania publiczności do wspólnej zabawy. Podczas koncertów Airbourne piwo leje się strumieniami, a Joel z gitarą, podróżując po klubie na plecach ochroniarza, zachęca do szalonych tańców.

Zobaczcie, jak było w Krakowie:

Nowy album Airbourne w październiku

Wszystkich fanów grupy na pewno ucieszy wiadomość, że nowa płyta zespołu, "Boneshaker", trafi na sklepowe półki 25 października 2019 roku.  

Producentem albumu jest sześciokrotny laureat Grammy, Dave Cobb, a płyta powstała w historycznym Studio A w Nashville.

"

To występ na żywo zagrany w studio. Zawsze pragnęliśmy to zrobić - znaleźć metodę, aby przenieść ducha i siłę naszych koncertów na album studyjny. Cobbowi udało się dokonać rzeczy niemal niemożliwej "

- mówi wokalista i gitarzysta zespołu, Joel O'Keeffe

Płytę promuje wideo "Boneshaker", które zostało nagrane podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji festiwalu Wacken Open Air.

Antyradio.pl miało przyjemność relacjonować dla Was ten wyjątkowy koncert.

Zobacz także: Ghost ogłosił koncert w Polsce w 2019. Wiemy, kto zagra przed zespołem

Tagi: Koncerty Airbourne Romana Makówka Galeria