07.11.2017 17:42

Zespół PTW zaprasza na koncerty w ramach Negatyw Tour

Ich trasa nigdy się nie kończy, a nie mogąc znaleźć prawdziwej miłości wśród groupies, zakochują się w striptizerkach. Tak przynajmniej śpiewają na swojej najnowszej płycie chłopaki z PTW, czyli odświeżonego składu Pull The Wire.

Zespół PTW zaprasza na koncerty w ramach Negatyw Tour
foto; materiały prasowe

„Negatyw”, bo taki tytuł nosi ich najnowsze wydawnictwo, to nie tylko zakrapiane alkoholem historie i opowieści o rock and roll’owym stylu życia. Jest tam też miejsce na przemyślenia na temat problemów, z którymi boryka się współczesne społeczeństwo. Jak można było połączyć to w spójną całość i zamknąć na jednym krążku?

Łatwo się o tym przekonać na własne uszy, bo od 30 września 2017 cały materiał jest dostępny na YouTube, Spotify i innych portalach z muzyką online.

Tego samego dnia ruszyła też ogólnopolska trasa koncertowa Negatyw Tour. Cel trasy jest szczytny, bo jak twierdzi zespół, zbierają każdy grosz, a każdą osuszoną butelkę oddają do skupu, żeby ich płyta mogła w połowie stycznia przyszłego roku trafić na półki sklepowe.

O tym, jak przebiega trasa opowiedział Marszal, gitarzysta zespołu:

"

Jak to u nas, bez przygód nie mogło się obejść. Raz Koziar pomylił Ostrowiec Świętokrzyski z Ostrowem Wielkopolskim, innym razem dojechaliśmy na koncert na lawecie, bo urwaliśmy tłumik. Jednak wszystko rekompensuje nam to, że koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem i sposób w jaki nasi fani reagują na nowy materiał. Te kawałki są stworzone do grania na żywo. To samo z nowymi członkami składu, Pyza i Marek doskonale się odnajdują, a publika docenia ich zaangażowanie i umiejętności. "

Trzeba przyznać, że zespół jeszcze niedawno stał przed poważnym wyzwaniem. Po przeszło pięciu latach wspólnego grania w jednym składzie nastąpiła zmiana wokalisty i perkusisty. Na szczęście ekipie z Żyrardowa wystarczyło determinacji i w ciągu niespełna roku udało im się stworzyć ciekawy materiał i zorganizować kilkanaście koncertów w całej Polsce. Finał jesiennej trasy będzie miał miejsce 9 grudnia 2017 w Skierniewicach, gdzie PTW wystąpi obok Kabanosa i Nocnego Kochanka.

Zespół ma też ambitne plany na wiosnę 2018, zamierzają zagrać jeszcze więcej koncertów, organizują występy z innymi znanymi zespołami, m.in. z Łydką Grubasa.

Pozostałe koncerty na trasie Negatyw Tour:

  • 10 listopada - Kraków
  • 17 listopada - Kielce
  • 18 listopada - Otwock
  • 8 grudnia - Bielsko-Biała
  • 9 grudnia - Skierniewice (finał z Kabanosem i Nocnym Kochankiem)

Zespół PTW, znany wcześniej jako Pull The Wire, działa na polskiej scenie niezależnej od ponad 10 lat. Chłopaki poruszają się w stylistyce punk rocka, łącząc kalifornijskie brzmienia z energią i niebanalnymi tekstami charakterystycznymi dla polskich załóg z lat 80. i 90. ubiegłego stulecia.

Kapela z Żyrardowa stała się rozpoznawalna dla słuchaczy w całym kraju po wypuszczeniu klipu do utworu „Kapslami w niebo”. W 2015 roku zespół przeszedł przez Eliminacje do Przystanku Woodstock i zagrał na Dużej Scenie festiwalu. Po roku PTW dostało ponowne zaproszenie na Przystanek, tym razem jako gwiazda finałowego koncertu w Pokojowej Wiosce Kryszny.

Skład zespołu:

  • Pyza - wokal
  • Marszal - gitara
  • Koziar - gitara
  • Micro - bas
  • Marek - perkusja
Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty