31.03.2015 15:08

Zmiana terminu Przystanku Woodstock w 2016 roku!

Przyszłoroczną edycję festiwalu Przystanek Woodstock czekają zmiany. Kiedy odbędzie się impreza?

Zmiana terminu Przystanku Woodstock w 2016 roku!
foto: materiały prasowe

W czasie spotkania u Wojewody Lubuskiego, które miało miejsce 31 marca 2015 roku, Jurek Owsiak podsumował przygotowania do zbliżającego się 21. Przystanku Woodstock. „Dyrygent” WOŚP ogłosił także ważną zmianę, dotyczącą nie tegorocznego, ale kolejnego Przystanku, który odbędzie się latem 2016 roku. 
22. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 14-15-16 lipca 2016 roku (czwartek, piątek sobota), a nie, jak w ostatnich latach, na przełomie lipca i sierpnia. Powodem przesunięcia terminu festiwalu są odbywające się w dniach 26-31 lipca Światowe Dni Młodzieży. 

Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP, wyjaśnił, skąd wziął się taki pomysł.

"

Pod względem logistycznym, organizacyjnym i społecznym Światowe Dni Młodzieży to będzie przedsięwzięcie gigantyczne, z którym nie może konkurować żadne inne spotkanie o podobnym charakterze.

Przystanek Woodstock to jeden z największych festiwali muzycznych na świecie i organizowanie go w tym samym terminie, co Światowe Dni Młodzieży, mogłoby wiele osób postawić przed dylematem wyboru spotkania, w którym chciałyby uczestniczyć. Ponadto organizacja w Polsce w tym samym terminie zaplecza technicznego oraz zabezpieczenia dwóch tak wielkich imprez, byłaby karkołomna. Biorąc to pod uwagę – postanowiliśmy przesunąć termin przyszłorocznego Przystanku. "

W tym roku impreza odbędzie się w dniach 30-31 lipca – 1 sierpnia 2015 roku. Na festiwalowych scenach wystąpią między innymi: Black Label Society, Within Temptation, Shaka Ponk, Eluveitie, Illusion, Lipali, Frontside i Proletaryat.

Magda Słomka
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival