Znamy 1. gwiazdę Metalmanii 2018

Aleksandra Degórska
19.07.2017 15:26
Znamy 1. gwiazdę Metalmanii 2018 Fot. materiały prasowe

Organizator imprezy ogłosił zespół, który zobaczymy w przyszłym roku w Katowicach. Co więcej pojawiły się informacje dotyczące cen biletów.

Metalmania 2018 odbędzie się 7 kwietnia 2018 roku w katowickim Spodku. Headlinerem XXIV edycji festiwalu będzie Emperor. W Polsce zespół pojawi się w ramach trasy koncertowej, na której Norwegowie świętują dwudziestolecie wydania swojego opus magnum - „Anthems To The Welkin At Dusk” i to głównie utwory z tego albumu złożą się na specjalny set koncertowy podczas Metalmanii.

Bilety do regularnej sprzedaży trafią 9 sierpnia 2017, natomiast w dniach 25 lipca - 8 sierpnia 2017 na stronie shop.metalmind.com.pl dostępna będzie limitowana ilość biletów kolekcjonerskich na płytę w cenie 150 złotych.

Emperor do życia powołany został w 1991 roku w norweskim Notodden z inicjatywy dwojga przyjaciół ze szkoły muzycznej - Ihsahna i Samotha, co rok później zaowocowało wydaniem kultowego już demo „Wrath of the Tyrant”. Natomiast pełnowymiarowy, debiutancki krążek „In the Nightside Eclipse” ukazał się w 1994 roku i do dziś uznawany jest za wyznacznik blackmetalowego nurtu. Kolejna płyta, „Anthems To The Welkin At Dusk”, wydana została 3 lata później i przez magazyn „Terrorizer” uznana została za najlepszą płytę 1997 roku. To właśnie na tym albumie objawił się w pełni twórczy kunszt Norwegów, a black metal urósł do miana sztuki przez duże „S”.

Kolejne płyty, „IX Equilibrium” (1999) i „Prometheus: The Discipline of Fire & Demise” (2001) potwierdziły miejsce Emperora w metalowej światowej pierwszej lidze, stąd też powszechne zaskoczenie, gdy grupa zawiesiła swoją działalność. W późniejszych latach formacja kilkukrotnie była reaktywowana, jednak wyłącznie na potrzeby występów na żywo.

W 2017 roku Norwegowie będą celebrować na zaledwie kilku koncertach (m.in. na Wacken 2017) dwudziestą rocznicę wydania swojej drugiej płyty i to właśnie z tej okazji zagrają w katowickim Spodku.

Metalmania 2018 - bilety

Wejściówki na festiwal można kupić na stronach ebilet.pl.

  • FAN - 666 złotych
  • Loża - 355 złotych
  • Sektory czerwone H, J – 260 złotych
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 złotych
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 złotych
  • Płyta – 190 złotych
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.