29.03.2019 11:59

Znamy gościa specjalnego koncertu Slayera w Gliwicach

Koncert Slayera zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźcie, kogo zobaczycie w Gliwicach przed legendą metalu.

Slayer gość specjalny
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Slayer ma na swoim koncie 12 albumów studyjnych i wiele albumów koncertowych, 3000 zagranych koncertów we wszystkich zakątkach świata oraz dwie nagrody Grammy. Po 37 latach na scenie zespół jednak postanowił pożegnać się ze swoimi fanami.

Slayer na koncercie w Polsce w 2019 - znamy gościa specjalnego

Polscy wielbiciele grupy będą mogli ostatni raz zobaczyć Slayera 4 czerwca 2019 w Arenie Gliwice. Gościem specjalnym podczas koncertu Slayera będzie jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich zespołów death metalowych – Behemoth.

>> TUTAJ KUPISZ BILET NA KONCERT SLAYERA W POLSCE <<

Zespół aktualnie promuje swój 11. album "I Loved You At Your Darkest" wydany 5 października 2018. Na płycie pojawiły się takie kawałki, jak m.in. jak "God=Dog" czy "Bartzabel". Album został wyprodukowany przez grupę Behemoth i w nagraniach wzięła udział siedemnastoosobowa polska orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy.  

Nergal tak wypowiedział się o ostatnim albumie Behemotha:

"

Tak naprawdę, dzięki tej płycie chciałem na nowo zdefiniować siebie. "I Loved You At Your Darkest" jest bardziej dynamiczną płytą. Z jednej strony jest ekstremalna i radykalna, ale z drugiej strony jest bardziej rockowa niż jakakolwiek inna płyta Behemotha dotychczas.” "

Koncert Slayera w Polsce wzbudza pewne kontrowersje. Gliwicki radny wyznał, że wiele osób zgłaszało się do niego ze skargą w związku z występem grupy, która postrzegana jest jako zespół promujący satanizm.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Slayer Behemoth