Znamy headlinera 9. edycji Tauron Life Festival Oświęcim

Aleksandra Degórska
11.01.2018 11:34
Znamy headlinera 9. edycji Tauron Life Festival Oświęcim Fot. materiały prasowe

Fani dobrego rocka i muzyki, którą rządzą emocje, już teraz powinni zarezerwować sobie termin 15 czerwca 2018.

Dziewiąta edycja festiwalu o pokojowym przesłaniu odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2018. Wtedy ze sceny stadionu oświęcimskiego MOSiR-u popłyną dźwięki „Smooth”, „Samba Pa Ti”, „Maria Maria”, „Corazon Espinado” i innych hitów jednego z najważniejszych artystów w historii rocka - Carlosa Santany.

Muzyk wystąpi 15 czerwca 2018 roku. Na razie dostępne są bilety wyłącznie dla członków fan klubu artysty, za pośrednictwem strony www.santana.com. Od 15 stycznia 2018 trafią do otwartej sprzedaży na stronach www.lifefestival.pl i www.eventim.pl.

 

Początki kariery Santany sięgają wczesnych lat 60., a przełomowym momentem okazał się dla niego występ na legendarnym festiwalu Woodstock w 1969 roku, po którym zyskał status gwiazdy rocka. Po świetnych latach 70. i 80. przyszedł chwilowy spadek popularności, po którym gitarzysta wrócił na szczyt w wielkim stylu z krążkiem  „Supernatural” z 1999 roku. Od tamtego czasu nie zwalnia tempa – koncertuje, nagrywa kolejne płyty i umacnia status legendy rocka.

 a zarazem kolejnym kamieniem milowym w historii Tauron Life Festival Oświęcim. Na scenie organizowanego od 2010 roku festiwalu co rok pojawiają się wykonawcy z najwyższej światowej półki, tacy jak Queen & Adam Lambert, Elton John, Sting, Peter Gabriel, Soundgarden, czy grupa Scorpions, uhonorowana statuetką Peacemakera, nagrodą wręczaną od 2017 r. artystom szczególnie przyczyniającym się do szerzenia pokojowych idei zbieżnych z przesłaniem TLFO.
Tauron Life Festival Oświęcim to nie tylko niezapomniane koncerty gwiazd polskiej i światowej sceny muzycznej. To także kino wolnościowe, sztuki teatralne, widowiskowe murale projektowane przez światowej sławy artystów-grafików oraz działania edukacyjne prowadzone wraz z organizacjami, takimi jak UNICEF czy Polska Akcja Humanitarna. Ważnym punktem w festiwalowym programie są wydarzenia sportowe, w tym biegi uliczne z udziałem znanych osób ze świata sportu, kultury i sztuki.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.