Znamy kolejną zagraniczną gwiazdę, która zagra na Dużej Scenie 24. Przystanku Woodstock

Justyna Kierzkowska
12.02.2018 21:15
Znamy kolejną zagraniczną gwiazdę, która zagra na Dużej Scenie 24. Przystanku Woodstock Fot. Aleksandra Degórska/Antyradio.pl

Organizatorzy ujawnili następnego artystę, którego będzie można posłuchać podczas festiwalu na początku sierpnia 2018. Sprawdźcie, czy warto pojechać na to wydarzenie!

Po ogłoszonej wcześniej polskiej grupie Lao Che, a także zagranicznych zespołach - szwedzkim Arch Enemy i francuskim The Inspector Cluzo - które zagrają na 24. Przystanku Woodstock, organizatorzy podali, że na Dużej Scenie zaprezentuje się także amerykański Goo Goo Dolls. Założona w 1986 roku w Stanach Zjednoczonych kapela po raz pierwszy zagra przed polską publicznością.

Goo Goo Dolls może się pochwalić wydaniem 11 albumów studyjnych oraz sprzedażą ponad 12 milionów płyt. W ciągu ponad 31-letniej kariery w przemyśle muzycznym zespół wspiął się na szczyt list przebojów aż 14 razy, ustanawiając tym samym najlepszy wynik w historii formatu Hot AC.

Najbardziej znany przebój Goo Goo Dolls, „Iris”, utrzymał się na liście przebojów opiniotwórczego magazynu Billboard przez rok, plasując się na pierwszym miejscu w rankingu przez 17 kolejnych tygodni. Przebój ten, napisany na potrzeby ścieżki dźwiękowej filmowego klasyku „Miasto Aniołów” jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzycznych utworów ostatniego dziesięciolecia XX wieku.

Piosenka osiągnęła nie tylko komercyjny sukces ale też zdobyła uznanie krytyków - została nominowana do kilku nagród Grammy w 2008 roku – między innymi uzyskała prestiżową nominację do nagrody za nagranie roku. W 2012 roku nagranie osiągnęło status platynowej płyty i zostało uznane za najlepszy singiel lat 1992 – 2012 przez magazyn Billboard. Inne utwory Goo Goo Dolls, które znalazły się na liście 100 najlepszych piosenek to „Slide”, które uplasowało się na 9. pozycji i „Name”, które zajęło 24. pozycję.

Przystanek Woodstock 2018

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 24. edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu.

Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.