Znamy kolejną zagraniczną gwiazdę, która zagra na Dużej Scenie 24. Przystanku Woodstock

Justyna Kierzkowska
12.02.2018 21:15
Znamy kolejną zagraniczną gwiazdę, która zagra na Dużej Scenie 24. Przystanku Woodstock Fot. Aleksandra Degórska/Antyradio.pl

Organizatorzy ujawnili następnego artystę, którego będzie można posłuchać podczas festiwalu na początku sierpnia 2018. Sprawdźcie, czy warto pojechać na to wydarzenie!

Po ogłoszonej wcześniej polskiej grupie Lao Che, a także zagranicznych zespołach - szwedzkim Arch Enemy i francuskim The Inspector Cluzo - które zagrają na 24. Przystanku Woodstock, organizatorzy podali, że na Dużej Scenie zaprezentuje się także amerykański Goo Goo Dolls. Założona w 1986 roku w Stanach Zjednoczonych kapela po raz pierwszy zagra przed polską publicznością.

Goo Goo Dolls może się pochwalić wydaniem 11 albumów studyjnych oraz sprzedażą ponad 12 milionów płyt. W ciągu ponad 31-letniej kariery w przemyśle muzycznym zespół wspiął się na szczyt list przebojów aż 14 razy, ustanawiając tym samym najlepszy wynik w historii formatu Hot AC.

Najbardziej znany przebój Goo Goo Dolls, „Iris”, utrzymał się na liście przebojów opiniotwórczego magazynu Billboard przez rok, plasując się na pierwszym miejscu w rankingu przez 17 kolejnych tygodni. Przebój ten, napisany na potrzeby ścieżki dźwiękowej filmowego klasyku „Miasto Aniołów” jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzycznych utworów ostatniego dziesięciolecia XX wieku.

Piosenka osiągnęła nie tylko komercyjny sukces ale też zdobyła uznanie krytyków - została nominowana do kilku nagród Grammy w 2008 roku – między innymi uzyskała prestiżową nominację do nagrody za nagranie roku. W 2012 roku nagranie osiągnęło status platynowej płyty i zostało uznane za najlepszy singiel lat 1992 – 2012 przez magazyn Billboard. Inne utwory Goo Goo Dolls, które znalazły się na liście 100 najlepszych piosenek to „Slide”, które uplasowało się na 9. pozycji i „Name”, które zajęło 24. pozycję.

Przystanek Woodstock 2018

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 24. edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu.

Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

 

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.