24.04.2018 11:37

Znamy kolejnego headlinera Czad Festiwalu 2018

Organizatorzy ujawnili kolejnego wykonawcę tegorocznej edycji Czad Festiwalu, który odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia 2018 w Straszęcinie. Kogo zobaczymy na scenie?

Czad Festiwal 2018 - Blind Guardian
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Dotychczas ujawniono, że na tegorocznej imprezzie zobaczymy Delain, Dżem, Gloryhammer, Gogol Bordello, Kabanos, KSU, Koniec Świata, Luxtorpeda, Papa Roach, Russkaja i Zebrahead. Czad Festiwal to jedna z największych imprez rockowych na Podkarpaciu, na której co roku występują czołowe polskie grupy rockowe, a także gwiazdy z zagranicy.

W tym toku impreza odbędzie się po raz szósty. Kolejnym z tegorocznych headlinerów będzie folk punkowy Dropkick Murphys.

Dropkick Murphys

Dropkick Murphys na czad Festiwalu 2018

Rodowici Bostończycy z Dropkick Murphys swoją muzyczną przygodę rozpoczęli w piwnicy zakładu fryzjerskiego. Dziś ich piosenki są śpiewane przez tysiące fanów na koncertach. Dzięki łączeniu gatunków muzycznych na jakich sami wyrośli (punk rock, irlandzki folk, rock i hardcore) stali się pionierami celtic punka.Ponad 20 letnia kariera sceniczna zaowocowała 9 albumami, a pochodzący z płyty „The Warrior's Code” singiel „I'm shipping up to Boston” wykorzystany został w ścieżce dźwiękowej oscarowego filmu „Infiltracja”.

Styl zespołu jest głośny, chaotyczny, energetyczny i takie są ich występy na żywo. Brzmienie grupy charakteryzuje się szybkimi i melodyjnymi kompozycjami, w których często usłyszeć można takie instrumenty jak dudy szkockie, banjo czy mandolina. Zespół w swojej twórczości sięga również po utwory z irlandzkiej muzyki ludowej.

Czad Festiwal 2018 - bilety

Karnety na koncerty w środę, czwartek, piątek oraz sobotę są dostępne w cenie 259 zł oraz pole namiotowe w cenie 59 zł dostępne są na stronie Czad Festiwalu.

Romana Makówka
Tagi: Koncerty Dropkick Murphys