Znamy kolejnego headlinera Czad Festiwalu 2018
Romana Makówka
24.04.2018 11:37
Znamy kolejnego headlinera Czad Festiwalu 2018 Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Organizatorzy ujawnili kolejnego wykonawcę tegorocznej edycji Czad Festiwalu, który odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia 2018 w Straszęcinie. Kogo zobaczymy na scenie?

Dotychczas ujawniono, że na tegorocznej imprezzie zobaczymy Delain, Dżem, Gloryhammer, Gogol Bordello, Kabanos, KSU, Koniec Świata, Luxtorpeda, Papa Roach, Russkaja i Zebrahead. Czad Festiwal to jedna z największych imprez rockowych na Podkarpaciu, na której co roku występują czołowe polskie grupy rockowe, a także gwiazdy z zagranicy.

W tym toku impreza odbędzie się po raz szósty. Kolejnym z tegorocznych headlinerów będzie folk punkowy Dropkick Murphys.

foto: materiały prasowe Fot. Dropkick Murphys

Dropkick Murphys na czad Festiwalu 2018

Rodowici Bostończycy z Dropkick Murphys swoją muzyczną przygodę rozpoczęli w piwnicy zakładu fryzjerskiego. Dziś ich piosenki są śpiewane przez tysiące fanów na koncertach. Dzięki łączeniu gatunków muzycznych na jakich sami wyrośli (punk rock, irlandzki folk, rock i hardcore) stali się pionierami celtic punka.Ponad 20 letnia kariera sceniczna zaowocowała 9 albumami, a pochodzący z płyty „The Warrior's Code” singiel „I'm shipping up to Boston” wykorzystany został w ścieżce dźwiękowej oscarowego filmu „Infiltracja”.

Styl zespołu jest głośny, chaotyczny, energetyczny i takie są ich występy na żywo. Brzmienie grupy charakteryzuje się szybkimi i melodyjnymi kompozycjami, w których często usłyszeć można takie instrumenty jak dudy szkockie, banjo czy mandolina. Zespół w swojej twórczości sięga również po utwory z irlandzkiej muzyki ludowej.

Czad Festiwal 2018 - bilety

Karnety na koncerty w środę, czwartek, piątek oraz sobotę są dostępne w cenie 259 zł oraz pole namiotowe w cenie 59 zł dostępne są na stronie Czad Festiwalu.

Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.