05.03.2018 20:25

Znamy kolejny zagraniczny zespół, który zagra na 24. Przystanku Woodstock 2018

Wiemy, który zagraniczny wykonawca dołączył do line-upu nadchodzącej edycji festiwalu w Kostrzynie nad Odrą.

Znamy kolejny zagraniczny zespół, który zagra na 24. Przystanku Woodstock 2018
foto: Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Balkan Beat Box w Polsce

Ten kolektyw od początku tworzy trójka artystów - Ori Kaplan (saksofon), Tamir Muskat (perkusja) oraz Tomer Yosef (wokal, perkusjonalia), jednakże za sukcesem trio stoi współpraca także z innymi muzykami, z którymi wspólnie występują i nagrywają płyty. Współpracowali zarówno z gwiazdami sceny undergroundowej, jak i inspirowali twórczość muzyków sceny popularnej, takich jak Diplo, czy Jason Derulo. Tworzyli wspólne brzmienia z Asafem Avidianem i jemeńskim trio A-WA. Piosenki grupy znalazły się na ścieżkach dźwiękowych do hollywoodzkich filmów, takich jak komedia „Popstar: Never Stop Never Stopping”. 

Panowie mają na swoim koncie 6 albumów studyjnych - wydaną w 2005 roku „Balkan Beat Box”, „Nu Med” z 2007, „Nu Made” (Remixes) z 2008, „Blue Eyed Black Boy” opublikowaną w 2010, „Give” z 2012 oraz najnowszą, „Shout It Out” z 2016. 

24. Przystanek Woodstock 2018 w Kostrzynie nad Odrą

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego przyszłoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Lao Che, Arch Enemy, The Inspector Cluzo, Goo Goo Dolls a także Booze & Glory oraz Blues Pills i Big Mountain. Poznaliśmy także zespoły, które wystąpią na koncertach Eliminacji do tegorocznej edycji festiwalu.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival