Znamy kolejnych wykonawców OFF Festival 2018. Zagra słynny zespół rockowy
Maciej Koprowicz
13.03.2018 11:02
Znamy kolejnych wykonawców OFF Festival 2018. Zagra słynny zespół rockowy Fot. MARCIN GIZYCKI/EAST NEWS

Artur Rojek ogłosił kolejnych 7 artystów, którzy w dniach 3-5 sierpnia 2018 wystąpią w Katowicach.

OFF Festival Katowice należy do najważniejszych festiwali muzyki alternatywnej w Europie Środkowej i do najważniejszych imprez muzycznych w Polsce. Co roku w katowickiej Dolinie Trzech Stawów można posłuchać najciekawszych młodych wykonawców i niekwestionowanych muzycznych legend. Na festiwalu, którego dyrektorem artystycznym jest Artur Rojek każdy znajdzie coś dla siebie – jest tu rock, indie, metal, rap, alternatywny pop, jazz, a nawet muzyka świata.

Do festiwalowego lineupu w tym roku dołączyło 7 kolejnych artystów, w tym …And You Will Know Us by the Trail of Dead.

…And You Will Know Us by the Trail of Dead

Trail Of Dead to kultowy zespół z Austin w Teksasie. Jego twórczość określana jest jako post-hardcore i alternatywny rock. Wydał 9 albumów studyjnych, z których kilka uznawanych jest za przełomowe dzieła rocka XXI wieku. Jeden z najsłynniejszych albumów Trail Of Dead, „Source Tags & Codes” z 2002 zespół zagra na OFF Festivalu w całości.

Ariel Pink

Ariel Pink, właściwie Ariel Marcus Rosenberg, to amerykański wokalista, songwriter i instrumentalista. Tworzy muzykę w konwencji alternatywnego popu, indie i lo-fi. Uważany jest za prekursora tak zwanego hypnagogic pop, czyli muzyki pop odwołującej się do nostalgii za minionymi dekadami i ich popkulturą. Ariel będzie kuratorem jednego dnia na Scenie Eksperymentalnej OFF Festivalu.

Wednesday Campanella

Japoński zespół, który w rodzinnym kraju znany jest jako Suiyōbi no Campanella. Jego muzyka to połączenie j-popu, funku, elektro i rapu, nawiązująca do brzmień lat 80. W 2017 zespół album „Superman”.

Housewives

Ten zespół z Londynu tworzy postpunk z wpływami noise’u i industrialu. 

Or:La

Producentka i DJ z Irlandii Północnej, która swoją karierę zaczynała w Liverpoolu. Gra muzykę w takich stylach, jak dubstep, garage i house.

Nanook Of The North

Projekt o tej nazwie stworzyli skrzypek Stefan Wesołowski i Piotr Kaliński, gitarzysta i twórca muzyki elektronicznej, znany pod pseudonimem Hatti Vatti. Razem nagrali na Islandii ścieżkę dźwiękową do filmu sprzed ponad 100 lat, „Nanuk z północy”.

Bass Astral x Igo

Projekt dwóch muzyków zespołu Clock Machine, basisty Kuby Tracza i wokalisty Igora Walaszka, którzy pod szyldem Bass Astral x Igo tworzą elektroniczną muzykę taneczną. Duet nagrał dwa albumy studyjne, „Discobolus” i „Orell”.

Off Festival 2018 - data i bilety

OFF Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2018 w Katowicach w Dolinie Trzech Stawów. Na festiwalu wystąpią także m.in. Clap Your Hands Say Yeah, Grizzly Bear, John Maus, Marlon Williams, Turbonegro, Big Freedia, Egyptian Lover, Oxbow, Bishop Nehru, Jacques Greene, King Ayisoba, The Brian Jonestown Massacre, Jon Hopkins Live, Furia, Hańba, Moses Sumney, The Como Mamas, Coals, Aurora, Yellow Days, Legendarny Afrojax i Sorja Morja. W sprzedaży dostępne są już karnety trzydniowe na wszystkie koncerty w Dolinie Trzech Stawów w cenie 290 zł. Miejsce na polu namiotowym jest dodatkowo płatne w cenie 70 zł. Bilety można kupować na stronie ebilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.