Znamy pierwszą gwiazdę Przystanku Woodstock 2017

Aleksandra Degórska
24.10.2016 21:58
Znamy pierwszą gwiazdę Przystanku Woodstock 2017 Fot. Reporter / East News

Choć za oknem jesień to niektórzy już zaczynają planować festiwalowe wakacje. Oto zespół, który zagra w 2017 roku na Przystanku Woodstock.

Jeszcze w lipcu 2016 roku dowiedzieliśmy się kiedy będziemy mogli wybrać się na 23. Przystanek Woodstock. Jurek Owsiak ogłosił, że impreza odbędzie się 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Nadszedł zatem czas na pierwsze gwiazdy, które wystąpią w ramach tego wydarzenia. Drugiego dnia, czyli w piątek 4 sierpnia 2017, na Dużej Scenie, zagra zespół Amon Amarth. Ta szwedzka, metalowa kapela, której początki sięgają połowy lat 90. jest dobrze znana wszystkim fanom muzyki osadzonej w realiach świata Wikingów.

Od czasu wydania pierwszego albumu zatytułowanego „Once Sent From The Golden Hall” w 1998 roku, Amon Amarth zaczął odnosić spore sukcesy. Zespół koncertował po świecie w pierwszej kolejności podbił Europę, by później, w prawdziwym stylu Wikingów, ruszyć przez Ocean Atlantycki do Ameryki.

Johan Hegg, wokalista formacji, podkreśla, że koncertowanie to ważny element działalności formacji:

Koncerty zawsze są świetne. Gdy jesteś na scenie, występujesz, nie ma znaczenia czy to klub czy festiwal i masz tę więź z tłumem i czujesz ich reakcję na naszą ciężką pracę - wtedy wiesz, że te wszystkie wyrzeczenia, których doświadczyłeś w życiu mają sens. Nadal rośniemy. Rośniemy z każdym albumem i nigdy nie podążaliśmy za trendami. Żaden trend nigdy nie podążał za nami. Jesteśmy wyjątkowi, robimy to, co kochamy.

22. Przystankowi Woodstock, który odbył się w dniach 14-16 lipca 2016 roku przyznano status imprezy podwyższonego ryzyka. To spowodowało, że organizatorzy musieli wprowadzić dodatkowe środki bezpieczeństwa. Festiwal jednak odbył się planowo, zaś policyjny raport pokazał, że impreza była bezpieczna. 

Wybierzecie się na 23. Przystanek Woodstock?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.