12.09.2017 10:11

Znamy pierwsze gwiazdy Wacken Open Air 2018

Największy i najbardziej międzynarodowy metalowy festiwal na świecie odbędzie się już po raz 29.

Znamy pierwsze gwiazdy Wacken Open Air 2018
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Największe metalowe święto na świecie będzie miało miejsce w dniach 2 - 4 sierpnia 2018 roku, oczywiście w małej miejscowości Wacken na północy Niemiec. Zapewne jak co roku line-up przyprawi o zawrót głowy wszystkich fanów mocnego grania, ale na dobry początek organizatorzy ogłosili tylko kilka zespołów.

Potwierdzone zostały: Amorphis, Arch Enemy, Bannkreis, Belphegor, Deserted Fear, Dirkschneider, Doro, Epica, Firewind, In Extremo, Knorkator, Nightwish, Running Wild, Sepultura i Watain.

Kolejne gwiazdy będą ogłaszane systematycznie w wakeńskim Kalendarzu Adwentowym, gdzie zamiast czekoladek w kolejnych okienkach ukazują się nazwy zespołów. Oficjalny trailer przyszłorocznego święta metalu prezentuje się następująco i oczywiście nie mogło w nim zabraknąć polskiego akcentu:

Antyradio.pl dotychczas relacjonowało dla Was trzy edycje festiwalu: Wacken Open Air 2015, 2016 oraz 2017. W tym roku na festiwalu zagrali m.in. Annihilator, Ugly Kid Joe, Flotsam And Jetsam, Volbeat, Skyline i Doro Pesch, The Kroach, Sonata Arctica, Emperor, Grave Digger, Sanctuary, Emperor, Europe, The Dillinger Escape Plan, Batushka, Accept, Status Quo, Kadavar, Lacuna Coil i Trivium, Paradise Lost i Apocalyptica, Manson i Megadeth, Alice Cooper i Powerwolf, Possessed i Rage, Bracia Cavalera i Beyong The Black, Amon Amarth i Avantasia, British Lion i Primal Fear.

W 2017 doszło również do wzruszającego momentu, gdy fani zaśpiewali z Lemmym cover David Bawiego.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Wacken Open Air