19.12.2017 10:22

Znamy pierwszych wykonawców OFF Festivalu 2018

Artur Rojek odkrył pierwsze karty. Kto wystąpi w dniach 3-5 sierpnia 2018 w Katowicach?

Znamy pierwszych wykonawców OFF Festivalu 2018
foto: Marcin Gizycki/EAST NEWS

OFF Festival odbywa się corocznie w Katowicach od 2006 roku. Przez 11 lat istnienia stał się jedną z najważniejszych alternatywnych imprez w Europie Środkowej. Na OFF-ie można posłuchać najróżniejszych gatunków muzycznych, od rocka, przez rap i techno po jazz i world music.

Kolejna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2018 w Dolinie Trzech Stawów. Jego pomysłodawca i dyrektor artystyczny, Artur Rojek ogłosił czterech pierwszych wykonawców festiwalu.

Clap Your Hands Say Yeah to amerykański zespół indierockowy. Na OFF-ie wykona w całości swój najpopularniejszy album, „Some Loud Thunder” z 2007 roku.

Grizzly Bear z Brooklynu jest jednym z najważniejszych zespołów indie i alternatywnych ostatnich lat. W 2017 roku wydał swój piąty album studyjny, „Painted Ruins”.

John Maus to singer-songwriter pochodzący z Minnesoty. Jego muzykę określa się jako eksperymentalny  pop i synthpop z elementami postpunku. W 2017 ukazał się jego czwarty album, „Screen Memories”.

Marlon Williams pochodzi z Nowej Zelandii. Jego twórczość utrzymana jest w stylistyce folku i alternatywnego country. W 2015 roku zadebiutował albumem „Marlon Williams”.

W sprzedaży dostępne są już karnety trzydniowe na wszystkie koncerty w Dolinie Trzech Stawów w cenie 260 zł. Miejsce na polu namiotowym jest dodatkowo płatne w cenie 70 zł. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży wkrótce.

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty