Znamy półfinalistów Eliminacji do 21. Przystanku Woodstock!

Magda Słomka
12.03.2015 13:44
Znamy półfinalistów Eliminacji do 21. Przystanku Woodstock! Fot. Łukasz Widziszowski

Wiemy, które zespoły wystąpią na półfinałowych koncertach Eliminacji do 21. Przystanku Woodstock! Kto ma szansę wystąpić w Kostrzynie nad Odrą?

Kilkaset nadesłanych płyt, kilkanaście godzin przesłuchań i nareszcie wiadomo, kto ma szansę zagrać na 21. Przystanku Woodstock! Jury w składzie: Gosia Kaczmarek (Prezes Fabryki Zespołów), Jurek Owsiak (Prezes Zarządu Fundacji WOŚP), Andrzej Puczyński (Prezes ZPAV, Izabelin Studio), Krzysztof „Milkee” Dobies (Radio Woodstock) oraz Tomasz Kasprzyk „Kasprol” (szef muzyczny Antyradia) w siedzibie Fundacji WOŚP przez cały dzień (11 marca 2015 roku) przesłuchiwało płyty nadesłane od zespołów, a następnie podjęło decyzję, które kapele przechodzą dalej i zagrają w koncertach półfinałowych.

Celem serii klubowych koncertów w całej Polsce będzie wyłonienie artystów, którzy zagrają na Dużej Scenie 21. Przystanku Woodstock obok największych gwiazd tegorocznej edycji festiwalu.

Decyzją Jury zespoły z Polski, które przeszły do kolejnego etapu Eliminacji to:

 1. BLACK RADIO (Łódź)
 2. CARRION (Radom)
 3. CUBA DE ZOO (Ostróda)
 4. DOLLZ (Wrocław)
 5. DROP. (Warszawa)
 6. DZIADOWSKI PROJEKT (Sandomierz)
 7. FAIRY TALE SHOW (Ząbkowice Śląskie)
 8. HAJVA (Gliwice)
 9. KAATAKILLA (Łódź)
 10. KINGDOM WAVES (Poznań)
 11. MEGA JOGA 
 12. MINDFIELD (Jasło / Krosno)
 13. OBERSCHLESIEN (Piekary Śląskie)
 14. ORGANEK (Warszawa)
 15. PEOPLE OF THE HAZE (Wrocław) 
 16. PRIMETIME (Warszawa)
 17. PULL THE WIRE (Żyrardów)
 18. RIFFERTONE (Bielsko-Biała)
 19. RUSTY CAGE (Kraków)
 20. SCOFFERS (Wrocław)
 21. SKOWYT (Warszawa)
 22. STEAMLOVE 
 23. STRAIGHT JACK CAT 
 24. VENFLON (Warszawa)

O terminach i miejscach koncertów poinformujemy już niebawem!
Eliminacje do Przystanku Woodstock odbywają się już po raz siódmy. Dzięki Eliminacjom swoje muzyczne marzenia o zagraniu na scenie w Kostrzynie nad Odrą spełniło już ponad 20 zespołów, m. in. Enej, Raggafaya, Luxtorpeda, Materia, Pampeluna, Chico, Hope czy Deriglasoff. Organizatorem Eliminacji jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W tym roku impreza odbędzie się w dniach 30-31 lipca – 1 sierpnia 2015 roku. Na festiwalowych scenach wystąpią między innymi: Black Label Society, Within Temptation, Shaka Ponk, Eluveitie, Illusion, Lipali, Frontside i Proletaryat.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.