30.08.2017 11:16

Zobacz, jak Helloween przygotowuje się do trasy „Pumpkins United”

Muzycy już odliczają dni do jesiennego tournée i zespół pokazał kulisy przygotowań do nadchodzących koncertów.

Zobacz, jak Helloween przygotowuje się do trasy „Pumpkins United”
foto: kadr z wideo

Jedyny polski koncert Helloween w ramach trasy „Pumpkins United” odbędzie się w Hali Koło w Warszawie 28 listopada 2017. Muzykom Helloween towarzyszyć będą Michael Kiske i Kai Hansen, którzy zaprezentują zespół w klasycznym składzie.

Helloween właśnie odbywa próby przed trasą Pumpkins United. Muzycy podchodzą do przedsięwzięcia z dużą dawką humoru, a przygotowany repertuar ma mieć przekrojowy charakter i składać się z kompozycji  pochodzących z trzech dekad istnienia zespołu.

Zobaczcie, jak wyglądają przygotowania do tej trasy:

Helloween to bezspornie jeden z najlepszych materiałów eksportowych Niemiec. Uważani za ojców chrzestnych niemieckiego speed metalu, stali się jednym z najbardziej wpływowych zespołów metalowych na świecie. Do tej pory zespół wydał 15 albumów studyjnych i 3 płyty live, które łącznie sprzedały się w nakładzie 8 milionów sztuk, 14 z nich pokryło się złotem, a 6 platyną.

Podczas pracy nad książką „Hellbook”, dokumentującej działalność zespołu, muzycy zdali sobie sprawę z tego jak wiele udało im się osiągnąć i jak wiele jeszcze przed nimi. To wtedy zrodził się pomysł trasy Pumpkins United. Fani nigdy nie przestali prosić o takie „zjednoczenie” i w końcu dostają swoje marzenie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Helloween