19.03.2019 12:37

Juwenalia 2019: Lublin - Kiedy i gdzie? [DATY, BILETY, LINE-UP]

Juwenalia 2019 w Lublinie odbędą się w maju. Kiedy dokładnie rozpocznie się święto studentów i ile dni potrwa? Kto wystąpi na Juwenaliach 2019 w Lublinie i w jakiej cenie są bilety?

Juwenalia 2019 Lublin
fot: Karol Makurat/REPORTER/EAST NEWS

Juwenalia 2019 w Lublinie zbliżają się wielkimi krokami. Swoje plany ogłosiła wstępnie Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy i Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji. Tegoroczna impreza rozpocznie się korowodem, który wyruszy z Placu Litewskiego i przejdzie ulicą Głęboką. Koniec pochodu będzie mieć miejsce na zielonych terenach Politechniki Lubelskiej, gdzie odbędą się pierwsze koncerty i tym samym rozpoczną Juwenalia 2019 w Lublinie.

Juwenalia 2019 Lublin - Kiedy i gdzie?

Juwenalia Krakowskie 2019
Juwenalia Krakowskie 2019
Przeczytaj także Juwenalia 2019: Kraków - Kiedy i gdzie? [DATY, BILETY, LINE-UP]

Wszystko rozpocznie się 8 maja 2019 roku. Całą imprezę zapoczątkuje korowód, którego trasa zakończy się na placu Politechniki. Koncerty potrwają do 11 maja 2019 roku. Wszystko pokryje się z wydarzeniami organizowanymi przez studentów z Uniwersytetu Medycznego, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji, a także Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej. Imprezy na tych uczelniach mają trwać od 9 do 12 maja przy ul. Bernardyńskiej. Studenci Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji i Uniwersytetu Przyrodniczego będą świętować 18 i 19 maja 2019 roku.

Juwenalia 2019 Lublin - Kto wystąpi?

8 maja 2019 na scenie na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej wystąpią Tymek, Enej i Happysad. Dzień później w tym samym miejscu usłyszymy hip-hopowych artystów. Dla studentów zagrają PlanBE, Guzior, Kękę i Quebonafide. W piątek, 10 maja 2019 zobaczymy Anię Dąbrowską i Stream of Silence. Później przed studencką publicznością wystąpią O.S.T.R. i Paluch. Sobota, 11 maja 2019 zostanie zdominowana przez rockowe brzmienie. Na scenie pojawią się Kult, Organek, 6BM.

Kto wystąpi na Kozienaliach 2019 i Medykaliach 2019? 9 maja na terenach zielonych Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej wystąpią Sokół, Żabson, Hemp Gru, Rasmentalism, Smolasty, Ten Typ Mes, Kamp!, Rebeka, Cyber Marian, Urbex History. Dzień później na scenie zobaczymy Strachy na Lachy, Dżem, Łydkę Grubasa, Akurat, Laureata Studenckiego Przeglądu Alternatywnej Muzyki, Muchy, Kwiat Jabłoni, Sebastiana Rejenta.W sobotę 11 maja usłyszmy Nosowską, Mroza, Albo Inaczej, Ralpha Kaminskiego, Eldo, Piotra Ziołę, Natalie Nykiel, Te-Trisa, Cleo, Jamala, The Dumplings, Króla, Michała Kempę, Wojtka Fiedorczuka.  Dzień później zagrają dla Was Ofenbach, Blinders, C-Bool, Matthew Hill, Greg Gold, Green Snake, Bass Astral & Igo, Sonbird, Naukowy Bełkot.

Feliniada 2019 i WSEIADA odbędą się przy ul. Dobrzańskiego. W sobotę 18 maja usłyszymy Sariusa, Kali i Łąki Łan, a dzień później gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk z zespołem Akcent. Przed nim wystąpią Malibu, MEegustar, Miły Pan i Top Girls.

Juwenalia 2019 Lublin - Bilety

Koncerty organizowane przez samorządy studenckie są bezpłatne. To niepowtarzalna okazja, żeby studenci mogli usłyszeć swoich ulubionych artystów na żywo.

Zobacz także: >>Juwenalia 2019: Warszawa - Kiedy i gdzie?<<

Na które juwenalia planujecie się wybrać?

Karolina Woźniak
Tagi: Muzyka Juwenalia