29.04.2019 09:56

Nie żyje wokalista Molly Hatchet, autorów hitu "Flirtin' with Disaster"

W wieku 58 lat zmarł Phil McCormack. Wokalista był frontmanem southernrockowego Molly Hatchet przez ponad 20 lat. 

Phil McCormack
foto: kadr z wideo/Country Cast

Molly Hatchet powstał w latach 70. na Florydzie i zasłynął w 1979 roku dzięki utworowi "Flirtin with with Disaster". Po odejściu z zespołu Danny'ego Joe Browna, miejsce wokalisty zajął Phil McCormack. Muzyk oficjalnie dołączył do zespołu w 1995 roku. Wcześniej występował w The Roadducks i udzielił się na albumie Savoy'a Browna. Artysta zmarł z niewiadomych przyczyn w wieku 58 lat.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica zagrała cover Lynyrd Skynyrd "Sweet Home Alabama" [WIDEO]

Nie żyje Phil McCormack z Molly Hatchet 

27 kwietnia 2019 roku sieć obiegła informacja o śmierci Phila McCormacka, wokalisty Molly Hatchet. Muzyk udzielał się w zespole przez ponad 20 lat. Przyjaciele z kapeli pożegnali go wpisem na oficjalnym Facebooku. 

"

Z wielkim smutkiem ogłaszamy, że odszedł nasz przyjaciel, członek zespołu - Phil McCormack. Składamy serdeczne kondolencje rodzinie i modlimy się za bliskich Phila w tym trudnym czasie. Jego wkład w twórczość Molly Hatchet słyszał cały świat. Będziemy za nim tęsknić, ale nigdy go nie zapomnimy. "

Oświadczenie na temat śmierci McCormacka wydała też grupa The Roadducks, w której udzielał się przed laty:

"

Phil był fantastycznym wokalistą, kolegą, bratem, człowiekiem. Spędziliśmy razem tysiące godzin, które zmieniły sie w dni i nierozerwalną więź, której nie każdy może w życiu doświadczyć.   "

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News