08.02.2019 17:28

Powstał cover Nocnego Kochanka w wersji disco polo

Na Youtubie pojawił się specyficzny cover Nocnego Kochanka. Muzycy zaproponowali wersję "Zaplątanego" w klimacie disco polo. 

Nocny Kochanek disco polo
foto: kadr z wideo/Kris Andrus

11 stycznia 2019 roku grupa Nocny Kochanek wydała swój trzeci album studyjny "Randka w Ciemność". Zaraz po premierze zespół ruszył w obszerną trasę koncertową, jednak mimo to dalej zaskakuje fanów. Ostatnio muzycy ogłosili, że stworzyli swoje własne, sygnowane piwo przy współpracy z firmą AleBrowar. Chociaż dyskografia Zdrajców Metalu powoli się zapełnia i rozrasta, grupa ma na koncie utwory, które dla ich fanów nigdy się nie zestarzeją. Wśród nich jest między innymi ballada "Zaplątany" z debiutanckiego "Hewi Metalu".

Nocny Kochanek o "Randce w Ciemność", wspólnie spędzonych nocach i problemach... z fletem [WYWIAD]
Nocny Kochanek o "Randce w Ciemność", wspólnie spędzonych nocach i problemach... z fletem [WYWIAD]
Przeczytaj także Nocny Kochanek o "Randce w Ciemność", wspólnie spędzonych nocach i problemach... z fletem [WYWIAD]

Nocny Kochanek w wersji disco polo 

Na kanale Krisa Andrusa pojawił się wyjątkowy cover twórczości Nocnego Kochanka. Na nagraniu nie zobaczymy gitar, perkusji, a tylko wokalistę ubranego w gustowny dres. Twórcy wideo pokusili się o istną parodiocepcję. Kochanek sam w sobie jest formacją, która posługuje się pastiszem i satyrą, a właścicielom kanału udało się sparodiować parodię. Wykonali oni utwór "Zaplątany" w klimacie disco polo. I chociaż istnieje opinia, że Nocny Kochanek to wcale nie metal, a disco polo właśnie, to oglądając poniższe wideo, na pewno zauważycie różnice.

Przy okazji przypominamy, że jeśli nie macie jeszcze w swojej kolekcji dyskografii Kochanków, rozdajemy płyty zespołu w naszym konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie (nie jak ma na imię Andżej :)).

Zobacz też: >>15 ciekawostek o zespole Nocny Kochanek<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele Nocny Kochanek