28.09.2015 15:05

1 człowiek, 1 utwór, 90 instrumentów

Jak zagrać utwór z „Pulp Fiction” na 90 instrumentach? Okazuje się, że jest to do zrobienia... Zobaczcie, jak brzmi „Pumpkin and Honey Bunny/Misirlou” w nietypowej wersji!

1 człowiek, 1 utwór, 90 instrumentów
foto: kadr z wideo

Człowiek chce zostać gwiazdą, ale tak naprawdę fałszuje nawet na cymbałkach. Ten zdolniacha za to nie ma problemu z poczuciem rytmu i z zagraniem utworu „Pumpkin and Honey Bunny/Misirlou” na tylu instrumentach, ilu niektórzy nigdy nie widzieli nawet na oczy...

Kawałek ten w 1994 roku został wykorzystany jako ścieżka dźwiękowa do filmu „Pulp Fiction” i wykonał go Dick Dale. Oryginał to tak naprawdę grecki utwór, który został oficjalnie uhonorowany tytułem największego w historii kraju przeboju.

Zobaczcie i posłuchajcie, jak wygląda i brzmi prawdziwe instrumentalne szaleństwo!

Kim jest ten multiinstrumentalista? To Joe Penna, który zajmuje się tworzeniem animacji, zabawnych filmików czy nietypowych coverów. Jego talent nie powinien się zmarnować. To właśnie on odpowiada za stworzenie wideo z dzieckiem jako jednoosobowym zespołem. Szkrab „grający” na kilku instrumentach, to córka Jeogo!

Widzieliśmy już i słyszeliśmy, jak zagrać Slayera na różowych dziecięcych bębnach. Mieliśmy do czynienia także z 13 kawałkami techno, elektro, dance wykonanymi na gitarze. Jednak takie coś przechodzi najśmielsze oczekiwania...

Ile z tych instrumentów potrafilibyście nazwać? :)

Magda Słomka
Tagi: Duperele