27.04.2016 16:50

1 człowiek w roli 10 gitarzystów

Kopia nigdy nie dorówna oryginałowi? Niekoniecznie! Posłuchajcie, jak pewien YouTuber spróbował upodobnić się do mistrzów!

1 człowiek w roli 10 gitarzystów
foto: kadr z wideo

Wiadomo, że każdy artysta ma swoich muzycznych idoli, których chętnie kopiuje. Zresztą John Baizley w wywiadzie dla Antyradio.pl przyznał, że najlepiej nauczyć się gry na gitarze właśnie ucząc się utworów swojej ulubionej kapeli. Gdy już opanujesz tę sztukę do perfekcji wyrobisz swoją własną technikę, a może nawet zaczniesz sam komponować utwory.

Jednak naśladowanie idoli nie jest wcale takie łatwe, bo nie bez powodu są oni mistrzami pierwszej klasy, którzy zasłynęli nietuzinkowym stylem gry. Próbować każdy może i tym samym mamy całe rzesze muzyków, którzy próbują dorównać najlepszym.

Tajemniczy YouTuber VAALVLA podjął się wyzwania odegrania numerów słynnych gitarzystów i trzeba przyznać, że rozstrzał stylistyczny jest naprawdę spory.

Czyj repertuar wziął na warsztat artysta?

  1. Limp Bizkit - „My Way”
  2. Pantera - „Floods”
  3. Steve Vai - „Building the Church”
  4. Chet Atkins - „Young Thing”
  5. John 5 - „Feisty Cadavers”
  6. Slipknot - „Killpop”
  7. Rob Scallon - „For That Second”
  8. Korn - „Blind”
  9. Jerry Reed - „Jerry's Breakdown”

A teraz zobaczcie, jak jeden człowiek prezentuje się w roli 10 słynnych gitarzystów:

Trzeba przyznać, że YouTuber opanował granie na gitarze do perfekcji i ma on się czym w tej kwestii pochwalić. Miejmy nadzieję, że czeka go świetlana muzyczna przyszłość.

Czyżby Slipknot zainspirował go do tego, żeby ukrywać swoje oblicze pod maską? Bardzo możliwe, bo YouTuber ma na swoim koncie utwory tego zespołu zagrane na ukulele. Jak widać gitarzysta wyzwań się nie boi i już czekamy na kolejne ciekawe nagrania z równie nietuzinkowymi pomysłami.

Zresztą idea, by jeden muzyk zagrał w stylu różnych artystów nie jest wcale nowa. Takie nagranie stworzył 66Samus udając styl gry 14 słynnych gitarzystów. YouTuber ma na swoim koncie również wykonanie 11 utworów Iron Maiden w 4 minuty. Jak widać muzycznych maniaków nie brakuje.

Jak Wam się podoba 1 człowiek w roli 10 gitarzystów?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele