13.10.2015 13:56

1 mężczyzna, 15 metalowych głosów

Jared Dines tym razem postanowił zaczarować nas elastycznością swojego wokalu. Posłuchajcie, jak brzmią James Hetfield, Marilyn Manson i inni według znanego YouTubera.

1 mężczyzna, 15 metalowych głosów
foto: kadr z wideo

Któż w dzieciństwie nie naśladował głosów zwierząt, środków transportu, czy dziwnych przedmiotów, o których nie chcemy wiedzieć... Ale czy wiele osób próbowało zmierzyć się z wokalami charakterystycznymi dla świata metalu?

Ten człowiek zdaje się robić to naprawdę od dziecka. Od wbijających się w uszy pisków przez szept aż po kwiczenie świni – tak szeroki zakres „gębotwórczy” posiada Jared.

Muzyk miał chyba jednak problem z wcieleniem się w wokalistę Metalliki... Dines w trakcie nagrywania 14 głosów miał na sobie skromną czapeczkę. By na chwilę stać się jak James Hetfield, muzyk musiał jednak przyodziać mało estetyczną perukę...

Sprawdźcie, jak brzmi 15 ostrych wokali w wykonaniu jednego człowieka!

Jared Dines nie daje za wygraną. Zdecydowanie walczy o pozycję metalowego króla internetu i nieustannie obdarowuje nas nowymi filmikami... To dzięki niemu wiemy, jak brzmiałyby klasyczne riffy w nowoczesnym stylu, jak rozruszać leniwe kury za pomocą metalu, w jaki sposób upiec deathmetalową pizzę czy jak modnie ustawić perkusję.

Muzyk postanowił też odsłonić przed nami czarną stronę przemysłu muzycznego i pokazał, jak gra się po używkach na perkusji i gitarze...

Które wykonanie Jareda przekonało Was najbardziej?

Magda Słomka
Tagi: Duperele Jared Dines