1 z 10: Pytanie o metalowy zespół w programie. Uczestniczka nie miała wątpliwości!

Justyna Kierzkowska
09.04.2018 19:51
1 z 10: Pytanie o metalowy zespół w programie. Uczestniczka nie miała wątpliwości! Fot. kadr z wideo

W odcinku jednego z najdłużej emitowanych w Polsce teleturniejów padło pytanie, z którym bezbłędnie powinien poradzić sobie każdy fan ciężkiej muzyki.

Jak wiadomo, w programie Jeden z dziesięciu, emitowanym w Telewizji Polskiej od 1994 roku, należy się wykazać wszechstronną wiedzą z najróżniejszych dziedzin - od biologii, poprzez geografię, fizykę, język, na sztuce i kinematografii kończąc.

Nie brakuje także pytań muzycznych, jak chociażby o autorów utworów, twórców oper, czy próśb o rozpoznanie, z którego filmu pochodzi fragment puszczonej w studiu ścieżki dźwiękowej. Baza muzyczna jest dość bogata, począwszy od słynnych arii operowych, aż po popowe hity z ostatnich lat, które można usłyszeć w radiu. Nie da się jednak ukryć, że dość rzadko w programie pojawiają się pytania dotyczące nieco cięższej muzyki.

Za to coraz częściej można je spotkać w teleturnieju Milionerzy, gdzie w ostatnich czasach pojawiły się między innymi pytania o znak graficzny Prince'a oraz instrument, na którym gra Carlos Santana. Z kolei w Kole Fortuny padło pytanie dotyczące Phila Collinsa, które zakończyło się niezłą wpadką...

1 z 10: Pytanie dla fanów rocka i metalu

W odcinku wyemitowanym w poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku padło pytanie o znaną metalową grupę, na które odpowiedź powinien znać każdy fan rocka i metalu. Z pytaniem zmierzyła się uczestniczka Grażyna. Prowadzący program, Tadeusz Sznuk, podał jej dwa tytuły utworów, a jej zadaniem było odpowiedzieć, który zespół nagrał właśnie te dwa single.

„Du Hast” i „Amerika” to największe przeboje którego z zespołów?

  • A) Rammstein
  • B) Apocalyptica

Oczywiście poprawna odpowiedź to Rammstein. Numer „Du Hast” pochodzi z drugiej studyjnej płyty zespołu, „Sehnsucht”, która ukazała się w 1997 roku. Z kolei drugi utwór, o który zapytano w programie 1 z 10 znalazł się na krążku „Reise, Reise”, czwartym albumie studyjnym grupy, który miał premierę w 2004 roku.

Uczestniczka - chyba również ku własnemu zaskoczeniu, które było widoczne na jej twarzy, udzieliła poprawnej odpowiedzi. Wygrała także cały odcinek.
Till Lindemann na pewno byłby dumny z tej wiedzy!

Rammstein gif Fot. foto: Tumblr.com
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.