03.06.2015 17:51

10 000 winyli w koreańskiej bibliotece

Oprócz imponującej kolekcji w budynku znajdują się również książki, wszystkie numery magazynu „Rolling Stone” i sala koncertowa. Jak wygląda ta niezwykła instytucja?

10 000 winyli w koreańskiej bibliotece
foto: kadr z wideo

Biblioteka Music Library + Understage została otwarta w Seulu w maju 2015 roku. Znajdziecie w niej 10 000 winylowych płyt, 3 000 książek, każde wydanie magazynu „Rolling Stone” oraz miejsce, w którym odbywać się będą happeningi i koncerty. Wśród zbiorów znajdą się cenne pamiątki, na przykład okładka albumu „Yesterday And Today” The Beatles ukazująca członków kapeli ubranych w białe fartuchy rzeźników, pokrytych kawałkami mięsa i lalkami z pourywanymi głowami...

Jak wygląda budynek od środka?

Miejsce to jest własnością koreańskiej firmy Hyundai Card. Wiceprezes wspaniałomyślnego przedsiębiorstwa, Lee Mee-Young, powiedział:

"

Tworząc Music Library + Understage chcieliśmy zapewnić Koreańczykom cenną możliwość doświadczania różnego rodzaju arcydzieł muzyki. "

Osoby zarejestrowane jako użytkownicy biblioteki mogą odtwarzać płyty za pomocą gramofonów umieszczonych w budynku od wtorku do soboty w godzinach 12.00-21.00, a w niedziele od 11.00 do 18.00.

foto: library.hyundaicard.com
foto: library.hyundaicard.com

Taka biblioteka przydałaby się w Polsce?

Magda Słomka
Tagi: Duperele