13.09.2016 18:44

10 albumów, które odmieniły życie Zakka Wylde'a

Gitarzysta opowiedział to i owo o krążkach, które do dziś uważa za istotne i ma w swojej kolekcji płyt. Sprawdźcie, o jakich wydawnictwach jest mowa.

10 albumów, które odmieniły życie Zakka Wylde'a
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Myślicie, że wiecie już wszystko o gitarzyście? Obejrzeliście wywiady z Zakkiem Wyldem na Antyradio.pl, macie płyty, na których się udzielał, w pokoju trzymacie miniaturę jego gitary i kostki do gry zdobyte na koncercie.

Jak jednak to całe muzyczne szaleństwo zaczęło się u Zakka Wylde'a? Każdy bowiem ma u siebie albumy, które wiele dla niego znaczą i spowodowały, że zdecydował się chwycić za gitarę.

Gitarzysta zdradził o jakie płyty chodzi i wytypowanie krążków Led Zeppelin, Judas Priest czy Black Sabbath to oczywisty wybór. Co jednak na tej liście robi Lady Gada?

Sprawdźcie, które krążki są dla niego istotne:

Jeżeli tego typu zestawienie przypadło Wam do gustu to możecie również sięgnąć po wypowiedzi takich muzyków, jak Serj Tankian z System of a Down, Scott Ian z Anthrax, Max Cavalera z Soulfly, Kerry King ze Slayera, Mark Tremonti z Alter Bridge czy Mike Portnoy. Ich wybór jest momentami naprawdę zaskakujący.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Zakk Wylde Galeria