11.05.2016 16:21

10 albumów, które zmieniły życie gitarzysty Korna

Brian „Head” Welch opowiedział o płytach, które po dziś wywołują u niego łezkę w oku. Jakie krążki są dla niego najbardziej istotne?

10 albumów, które zmieniły życie gitarzysty Korna
foto: Paul A. Hebert / Invision / AP / Fotolink / East News

Wiadomo nie od dziś, że wszystko zaczyna się w momencie, gdy dzieciak sięga po płytę, która fascynuje go na tyle, że sam postanawia poświęcić się muzyce. Początkowo mały artysta stara się naśladować swoich idoli, aż wyrabia swoje brzmienie i zaczyna tworzyć własne utwory.

Nie inaczej sprawa się miała Markiem Tremontim, Scottem Ianem czy z gitarzystą Korna. Artysta opisał 10 najważniejszych krążków, które mocno wpłynęły na jego muzyczne losy. Większość to jedne z najważniejszych płyt wszech czasów, które zainspirowały kolejne pokolenia muzyków.

Zobaczcie, jak prezentuje się ta lista:

Brian „Head” Welch pokrótce opowiedział również o tworzeniu nowego materiału. Muzyk twierdzi, że praca go w pełni satysfakcjonuje, bo Korn powrócił do swoich korzeni:

"

Na tym nowym albumie jest mnóstwo agresji. Mieliśmy sporo radochy, siedzieliśmy razem w studiu, jammowaliśmy po 6-8 godzin dziennie. Wspólnie pisaliśmy utwory w studiu. Czujemy, że jesteśmy w dobrym momencie naszej kariery. "

Head zapowiedział, że nowy krążek Korna ukaże się jesienią 2016 roku. Liczymy, że muzycy dotrzymają słowa i nadchodzące wydawnictwo rzeczywiście będzie na wysokim poziomie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Korn