10 ciekawostek o „Invisible Touch” Genesis

Jakub Gańko
09.06.2016 15:27
10 ciekawostek o „Invisible Touch” Genesis Fot. materiały prasowe

Jedno z najsłynniejszych wydawnictw grupy Tony'ego Banksa, Mike'a Rutherforda i Phila Collinsa obchodzi 9 czerwca 2016 roku swoje 30. urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestaw ciekawostek na jego temat.

W 1983 roku Genesis przedarł się do szerokiej publiczności gorąco przyjętym krążkiem „Genesis”. Choć niektórzy z dotychczasowych fanów bardziej progresywnego oblicza zespołu kręcili nosem i narzekali, że zwrócił się za mocno w kierunku popu, przeboje „Mama” i „Home by the Sea” zapewniły mu dożywotnie miejsca na radiowych playlistach.

Potrzeba było całych trzech lat, by grupa odważyła się wykonać następny krok. Okazał się on jeszcze śmielszy niż poprzednim razem i pierwotnie wywołał jeszcze większe kontrowersje... Ostatecznie jednak okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym. Dzięki niemu mamy dziś okazję do przypomnienia Wam 10 ciekawostek dotyczących trzynastej płyty Genesis.

Posłuchajcie dziś tej płyty razem z nami przy lekturze poniższego tekstu!

A jak Wy wspominacie „Invisible Touch”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.