10 ciekawych coverów „Enjoy the Silence” Depeche Mode

Aleksandra Degórska
05.02.2018 17:34
10 ciekawych coverów „Enjoy the Silence” Depeche Mode Fot. kadr z wideo

Singiel ukazał się 5 lutego 1990 roku. Z tej okazji przedstawiamy Wam najciekawsze wersje „Enjoy the Silence”.

Ten hit chyba zna każdy. Król Dave Gahan przechadza się z leżakiem i szuka dla siebie odpowiedniego miejsca - miejsca, gdzie będzie mógł cieszyć się ciszą. Wokalista Depeche Mode przeziębił się przez taką wędrówkę, ale opłacało się tyle ryzykować.

10 ciekawych coverów „Enjoy the Silence”

Singiel „Enjoy the Silence” to jeden z najpopularniejszych kawałków zespołu i kompozycja pojawiła się na płycie „Violator”. Na okładce płyty widnieje róża - symbol, który każdy fan Depeche Mode dobrze zna. Siłą rzeczy wielu wielbicieli kapeli zdecydowało się stworzyć covery - w końcu nie ma lepszej możliwości na ukazanie swojego uwielbienia.

5 lutego 1990 roku świat poznał „Enjoy the Silence” i błyskawicznie zakochał się w tym utworze. Z okazji rocznicy przedstawiamy Wam nieco inne wersje tego znanego hitu.

1. Na folkowo

Polacy dosłownie oszaleli na punkcie tego coveru w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Szczecinianie”. Ciężko uwierzyć w takie połączenie, ale wokalistki spisały się naprawdę na medal!

Przeczytaj także

2. Cover grupy Lacuna Coil

Jedną z najsłynniejszych przeróbek jest ta w wersji zespołu Lacuna Coil. Kapela stworzyła cięższą wersję słynnego hitu, która na pewno przypadła do gustu niejednej metalowej duszy.

3. Depeche Mode w świecie „Ghost in the Sheel”

Cover pojawił się w filmie „Atomic Blonde” z Charlize Theron. Akcja dzieje się w Berlinie pod koniec lat 80., zatem również zadbano o ścieżkę dźwiękową, na której pojawiły się takie kompozycje, jak covery New Order czy Depeche Mode.

Przeczytaj także

4. Niech żyje synthwave

Synthwave kocha lata 80. i syntezatory, zatem logicznym jest, że jeden z twórców tego gatunku sięgnął właśnie po Depeche Mode. W konsekwencji powstał bardzo klimatyczny i rozmarzony kawałek.

5. Gotycki mrok

Him i Depeche Mode? To zestawienie brzmi naprawdę dobrze. Finowie są mistrzami coverów i jak wiadomo Ville Valo potrafi wyrabiać niestworzone rzeczy z głosem i swoje wokalne możliwości zaprezentował m.in. w tym coverze.

Przeczytaj także

6. W babskiej wersji

Tori Amos zaprezentowała bardzo nastrojowy i tajemniczy cover Depeche Mode. Wystarczył tylko fortepian i jej wokal, żeby wyczarować niesamowity klimat. W tym coverze można się zakochać.

7. A może jazz?

Możdżer, Wasilewski, Kaczmarczyk, Orzechowski - te nazwiska już są gwarancją muzycznych uniesień dla fanów jazzu. Również wielbiciele Depeche Mode powinni zainteresować się taką wersją, bo jest to ciekawa muzyczna propozycja, inna niż wszystkie.

Przeczytaj także

8. Dziecięce instrumenty wystarczą

Dosłownie! Ten tatuś jest naprawdę bardzo kreatywny, bo zachęcił do muzykowania swoje dzieciaki, które są naprawdę jeszcze małe, ale już potrafią zagrać utwór Depeche Mode. Do nagrania dobrego coveru nie potrzeba wiele.

9. Utwór Depeche Mode w talent show

W tym show każdy uczestnik musi się nieźle natrudzić, bo jurorzy nie widzą wokalisty. Każdy zatem stara się przekonać ich do siebie swoim głosem. Trudne zadanie udało się tej dziewczynie, która wykonała właśnie „Enjoy the Silence” - na początku delikatnie, by potem pokazać rockowego pazura.

Przeczytaj także

10. Seksowna chrypka

Włoszka ma bardzo charakterystyczny głos, zatem od razu słuchając tego coveru można domyślić się, kto stoi za taką intymną wersją kawałka. Nic tylko schować się pod kocem, wypić kieliszek wina i delektować się tymi delikatnymi dźwiękami.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.