10 dziecięcych rockowych i metalowych zespołów

Aleksandra Degórska
02.12.2015 16:14
10 dziecięcych rockowych i metalowych zespołów Fot. kadr z wideo

Szkraby wcale nie są słodkie i niewinne. Zobaczcie pociechy, które wyssały z mlekiem matki miłość do mocnego grania.

Irokezy, koszulki z logo swoich ulubionych kapel, darcie się do mikrofonu, powalające na kolana solo gitarowe, wyżywanie się na perkusji - dzieciaki mogą naprawdę zadziwić.

Myśleliście, że maluchy lubią naiwne kołysanki i oglądają infantylne bajki na dobranoc? Oto 10 kapel składających się ze szkrabów, które mają rock i metal we krwi!

1. The Gauchos – „Trooper”

Argentyński zespół grzecznie przycupnął w kącie pokoju i jak gdyby nigdy nic, zaczął grać standard Iron Maiden. Ciekawe co na to sąsiedzi?

W oczy rzuca się basista, który macha głową jak szalony. Cud, że nie uderza w swój mikrofon, na którym znajduje się figurka Pikachu. Kapela ma już swoją pierwszą fankę… młodszą siostrę, która wbiła na scenę i zaczęła tańczyć jak mały szatan. Ale i tak klasę pokazał wokalista, śpiewa tak, że nic nie można zrozumieć.

2. Kids'N'Rock - „Smoke on the Water”

Te dzieciaki kochają gitarowe brzmienia całym swoim małym serduszkiem. Wykonując kawałek Deep Purple mają na sobie makijaż w stylu Kiss, w tle natomiast widać plakaty Iron Maiden, Pantery czy Pink Floyd. Wokalista pełniący również funkcję perkusisty to Kris „Iron” Hayden – taki pseudonim do czegoś zobowiązuje!

3. Mlhoustonii – „Iron Man”

Szkolny talent show, na scenie dekoracje przedstawiające drzewka w lesie. Małoletni zespół postanowił się zbuntować i trochę rozruszać publikę wykonując przebój Black Sabbath. To nic, że wokalista jest trochę obok dźwięku. Frontman (to określenie w tym przypadku jest bardzo odpowiednie) tak wczuł się w rolę, że wykonując swój układ taneczny zawojował serca widzów.

4. Children Medieval Band - „Seven Nation Army”

Ten zespół ma na swoim koncie już wiele coverów, m.in. właśnie utwór z repertuaru The White Stripes. Gitarzysta z kamienną twarzą gra charakterystyczny riff, perkusistka daje czadu, choć pałeczki są prawie większe od niej, a pianistka czeka niecierpliwie na swoją solówkę. Mamy nawet specjalne efekty w postaci solo trąbki.

5. The Mini Band - „Enter Sandman”

W tym zespole pierwsze skrzypce gra zdecydowanie perkusista, który się wyżywa na instrumencie, podczas gdy gitarzyści w skupieniu przebierają palcami po gryfie. Mimo to trzeba przyznać, że solo słodkiej dziewczynki robi wrażenie. Zespół Metallica byłby dumny z takich następców.

Jeżeli „dziecięca” wersja „Enter Sandman” przypadła Wam do gustu, proponujemy również interpretację tego przeboju w wykonaniu nastolatek.

6. Kid Rock band - „Rock and Roll”

Zespół składa się z trzech chłopców, którzy grają, by wspierać wszelakie organizacje charytatywne działające na rzecz potrzebujących dzieci. Grafik tej kapeli jest bardzo napięty i nic dziwnego, bowiem młodzi muzycy dają czadu, aż miło. Dzieciaki biorą na swój warsztat znane kawałki równie znanych twórców. Posłuchajcie, jak młodzi artyści zinterpretowali numer Led Zeppelin.

7. Członkowie fundacji O'Keefe Music - „Cowboys From Hell”

Dzięki tej organizacji dzieciaki mogą nagrywać w profesjonalnych warunkach i trzeba przyznać, że nagranie utworu Pantery jest naprawdę dobre. Trochę ciężko się przyzwyczaić, że na wokalu jest chuderlawy blondynek przed mutacją, ale mimo to, kawałek brzmi bardzo profesjonalnie.

8. Recess - „Sweet Child O' Mine”

Ten kawałek doczekał się już wielu różnych interpretacji, również w wersji... dziecięcej. Na czele kapeli stoi charyzmatyczny wokalista, który specjalnie kreuje „seksowną” chrypkę i czuje się na scenie jak ryba w wodzie. Krótko mówiąc, rośnie konkurencja dla Axla!

9. Unavailable - „Killing In The Name”

Irokez na głowie, goła klata, gitara - to nic, że lider kapeli chodzi jeszcze do szkoły. Tłum na koncercie wyśpiewuje kolejne wersy utworu Rage Against The Machine, techniczni z tyłu sceny stoją z otwartą buzią, a kapela zacina dalej aż miło. Już teraz możemy przepowiedzieć świetlaną przyszłość frontmanowi Ryanowi Watsonowi.

10. BroRox - „Smells Like Teen Spirit”

O Nirvanie wciąż jest głośno. Właśnie ukazał się album Cobaina „Montage of Heck”, projektanci nadal się nim inspirują tworząc kolekcje ubrań i następne pokolenie dzieciaków wzoruje się na grunge'u.

Przykładem tego jest ten zespół.  Pomimo, iż pocieszny basista dopiero po chwili zorientował się, że go nie słychać, skala głosu wokalisty nie pozwala na to, by czysto zaśpiewać niskie dźwięki, a perkusista trochę się gubi, chłopaki starają się, jak mogą. Będą z nich jeszcze ludzie!

Który dziecięcy zespół najbardziej się Wam podoba?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.