29.09.2017 16:56

10 dziwnych coverów z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

Rockowe i metalowe kawałki zagrane na łopacie, kazoo, w wersji peruwiańskiej i żydowskiej - sprawdźcie najciekawsze covery.

10 dziwnych coverów z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki
foto: kadr z wideo

1 października przypada Międzynarodowy Dzień Muzyki i z tej okazji w wielu instytucjach muzycznych odbywają się ciekawe eventy związane z różnymi gatunkami muzycznymi. Jak wiadomo, życie bez muzyki nie ma najmniejszego sensu i najlepszym na świecie uzależnieniem jest właśnie słuchanie fajnych dźwięków.

Serwis Antyradio.pl postanowił z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki stworzyć zestawienie z przymrużeniem oka, bo kto nie lubi głupich coverów? Oto najbardziej ekstremalne przypadki!

1. „Chop Suey!” w peruwiańskiej wersji

Ten cover jest tak dziwny, że nie wiadomo jak to skomentować. Taka wersja utworu System of a Down kojarzy się z Gipsy Kings, peruwiańskim folklorem i dobrym dilerem narkotykowym.

2. „Smells Like Teen Spirit” zagrany na kazoo

W sumie prawie wszystko brzmi głupio, gdy gra się na kazoo. Dźwięk przypomina bzyczenie pszczoły, a skojarzenie z pierd metalem jest również bardzo słuszne.

3. „Rebel Yell” w wersji Scootera

Tu tu tu ru tu tu... a nie, to nie ten przebój! Scooter ma na swoim koncie błyskotliwe covery m.in. utworu Billy'ego Idola, przy którym może eksplodować mózg. No to jedziemy z tym koksem!

4. „Iron Man” zagrany na basie domowej roboty

jeśli kogoś nie stać na instrument, to można go samemu zbudować wykorzystując m.in. plastikowy pojemnik po wodzie. Nie, to nie jest głupi żart...

5. Rammstein po żydowsku

Ta wersja naprawdę powala na łopatki. Zespół Dobranotch z Sankt Petersburga przetłumaczył tekst „Du Hast” na język jidysz i utwór jest nie do poznania.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele