15.11.2017 15:11

10 dziwnych rzeczy rzuconych na scenę w czasie koncertu

Buty, tampony, miętówki, kury, nietoperze, lotki, jajka - to wszystko lądowało na scenach znanych gwiazd.

10 dziwnych rzeczy rzuconych na scenę w czasie koncertu
foto: kadr z wideo

Wiele osób chce stać na scenie w świetle reflektorów, ale nie zdaje sobie sprawy, że można dostać pomidorem w twarz. Publiczność jest naprawdę nieobliczalna - nieraz zdarzały się sytuacje, gdy rzucano w muzykach kubkami po piwie, pluto w ich stronę czy nawet wskakiwano na scenę. Wariatów niestety nie brakuje.

Dobrze, jeśli na scenę spadają tylko staniki czy majki, jednak historia zna jeszcze bardziej absurdalne opowieści. Ponoć na koncertach Queen fani rzucali na scenę żyletki jako znak, że Freddie powinien zgolić wąsy.

Oto 10 najdziwniejszych przedmiotów, które trafiły na scenie:

1. Nietoperz

Oczywiście od razu wiadomo o kogo chodzi. W styczniu 1982 rok w Des Moines w stanie Iowa podczas koncertu ktoś rzucił nietoperza na scenę. Ozzy Osbourne sądził, że to gumowa zabawka i odgryzł mu głowę. Okazało się jednak, że nietoperz był prawdziwy i zdążył go ugryźć.

2. Tampony

Rzucanie bielizną w muzyków nie jest niczym nowym, ale tampony? Do zajścia doszło podczas koncertu boysbandu One Direction w Nottingham w 2012 roku. Fanki specjalnie wycelowały w Harry'ego Stylesa. Cel tej akcji nikomu nie jest znany...

3. Dildo

Były tampony, dlaczego zatem nie rzucić w Adama Lamberta seks zabawką. W 2:13 minucie nagrania zobaczycie, jak w wokalistę wykonującego „Whole Lotta Love” Led Zeppelin ktoś rzucił dildo. Muzyk kopnął przedmiot, który zapewne wylądował na głowach widzów. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

4. Błoto

Takie rzeczy tylko na Woodstocku na koncercie Green Day. W 1994 roku widzowie zaczęli rzucać na scenę błoto, a Billie Joe Armstrong nie pozostał dłużny. Tak rozpoczęła się walka na błoto, można tylko sobie wyobrazić jak po koncercie czuła się ekipa sprzątająca.

5. Buty

Jak ktoś nie ma koronkowego stanika to może rzucić but. Do takiej nieprzyjemnej sytuacji doszło w 24 lipca 1978 roku na koncercie Rolling Stones, który tego wieczoru grał od niechcenia. Również incydent z butami zaliczył Pearl Jam w 1993, gdy fani nie wiedzieć czemu zaczęli rzucać butami w muzyków.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele