26.02.2019 12:50

10. edycję Męskiego Grania rozpoczął konkurs dla młodych muzyków. Każdy może wybrać swojego faworyta

Męskie Granie Young to konkurs dla młodych talentów, dzięki któremu zwycięzcy głosowania będą mogli ruszyć w jedną z najpopularniejszych tras koncertowych w Polsce.

Zalewski/Podsiadło
Foto: Adam Burakowski/REPORTER

Męskie Granie to impreza, która skupia na scenie najbardziej utalentowanych i rozchwytywanych muzyków w Polsce jak Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Monika Brodka, Tomasz Organek czy Kortez i Kasia Nosowska. Bilety na koncerty wyprzedają się w zawrotnym tempie, a hymny wydarzenia jak np. "Początek" z 2018 roku zyskują z czasem popularność nawet za granicą. Impreza to także próba wsparcia młodych artystów, stąd pomysł organizatorów na stworzenie w tym celu specjalnego konkursu.

Męskie Granie
Męskie Granie
Przeczytaj także Męskie Granie 2019: Kiedy odbędzie się 10. edycja muzycznego wydarzenia? [DATA, BILETY, CENY]

Męskie Granie 2019: Ruszył konkurs Męskie Granie Young

Na rok 2019 przypada jubileuszowa, 10. edycja Męskiego Grania. Z tej okazji organizatorzy imprezy przygotowali specjalną niespodziankę dla młodych muzyków. Zanim poznaliśmy szczegóły wakacyjnej trasy, ruszyło głosowanie w konkursie Męskie Granie Young. Jak podaje onet.pl, zwycięzcy rywalizacji poza możliwością wzięcia udziału w trasie, będą mogli także nakręcić pierwsze teledyski pod okiem ekipy Papaya Young Directors. Na swoich faworytów można głosować za pośrednictwem strony www.meskiegranieyoung.pl od 23 lutego do 22 marca 2019 roku. Każdy ma do dyspozycji 3 głosy dziennie, które może oddać na 3 z 20 zaprezentowanych na stronie utworów.

Wykonawcy zostali wyselekcjonowani przez ambasadora projektu - Tomasza Organka oraz dziennikarza radiowej Trójki - Piotra StelmachaEwa Kierlik, Starszy Kierownik Marki Żywiec podkreśla, jak ważnym elementem Męskiego Grania jest konkurs:

"

Wierzymy, że dziesiąta edycja trasy jest doskonałą okazją do tego, aby jeszcze odważniej wychodzić poza muzyczne schematy i pokazywać, że chce się Ż muzyką. Męskie Granie to przestrzeń do wspierania młodych, utalentowanych muzyków, nieznanych jeszcze szerszej publiczności. Siedmiu zwycięzców konkursu Męskie Granie Young dostanie szansę prezentacji swojego repertuaru na scenie Ż, a dla dwóch z nich, dzięki współpracy z Papaya Young Directors, wyprodukujemy teledyski. "

Wśród uczestników konkursu Męskie Granie Young znajdziemy między innymi grupę Diuna, Insekt, Kisu Min czy Nietrzask.

Sprawdź: >>Amerykański Youtuber przesłuchał "Początek" Męskiego Grania<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Męskie Granie