10 faktów o muzykach Megadeth

Justyna Kierzkowska
04.03.2016 09:59
10 faktów o muzykach Megadeth Fot. materiały prasowe

Prawie 40 milionów egzemplarzy płyt sprzedanych na całym świecie, niezliczone nagrody i rzesze fanów – tak w kilku słowach można opisać zespół Megadeth, który 7 czerwca 2016 roku wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie. 

  • Zespół Megadeth jest znany z licznych i kontrowersyjnych zmian w składzie. Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe współprace, amerykańska legenda thrash metalu ma w swoim „CV” aż 22 muzyków.
  • W 1984 roku, podczas występów na żywo, zespół wspierał nie kto inny, jak legendarny Kerry King, założyciel i członek grupy metalowej Slayer.
  • Inspirację dla nazwy zespołu Dave Mustaine znalazł w ulotce rządowej, w której użyto wyrazu Megadeath jako określenie miliona martwych ludzi.
  • Amerykańska grupa może pochwalić się piętnastoma albumami studyjnymi na koncie. Najnowsze wydawnictwo zespołu, płyta „Dystopia”, która ukazała się 22 stycznia 2016, jest uznawane za jedną z najlepszych płyt tego zespołu.
  • Dave Mustaine najchętniej używa sprzętu marki Dean Guitars, sygnowanego własnym nazwiskiem.
  • Mało kto wie, że Kiko Loureiro - brazylijski muzyk i kompozytor, który w 2015 roku dołączył do składu Megadeth - uczy się gry na pianinie.
  • David Ellefson - gitarzysta zespołu jest fanem nowinek technologicznych. Nie rozstaje się nigdy ze swoim iPhonem.
  • Dave Mustaine nie ukrywa swojej fascynacji do grup The Beatles, Led Zeppelin oraz The Who. Jednymi z ulubionych płyt tego artysty są właśnie „Presence” Led Zeppelin oraz „Let There Be Rock” zespołu AC/DC .
  • Zespół Megadeth pojawił się w kreskówce „Duck Dodgers” w 2005 roku. Epizod nosił nazwę „In Space, Nobody Can Hear You Rock”.
  • Utwory Megadeth są wykorzystywane w filmach jak również w grach komputerowych. Utwór „Peace Sells” usłyszymy w kultowej edycji gry „Grand Thef Auto: Vice City”, natomiast kompozycja „Angry Again” znalazła się na soundtracku do filmu „Last Action Hero” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej.

Power Festival 2016

Wydarzenie z udziałem zespołów Korn, Megadeth, Sixx: A.M. oraz Scream Maker odbędzie się 7 czerwca 2016 roku w łódzkiej hali Atlas Arena. Bilety na koncert można zakupić poprzez strony prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.

Wybieracie się do Łodzi na Power Festival?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.