03.08.2018 11:10

10 funkowych riffów zagranych w niecałe 4 minuty

Tym razem zmieniamy nieco klimaty i prezentujemy Wam riffy, które momentalnie sprawią, że będziecie chcieli potańczyć.

Top 10 funkowych riffów
foto: kadr z wideo

W muzyce funkowej nie ma co liczyć na spektakularne riffy, muzycy bardziej stawiają na rytm, ale to powoduje, że nikt nie jest w stanie oprzeć się takiej muzyce i nogi same zaczynają chodzić. Funk był szczególnie popularny w latach 60., ale również współcześnie muzycy lubią sięgać po tego typu brzmienie.

Tacy gitarzyści, jak chociażby Nile Rodgers to legendy, które potrafiły stworzyć proste, ale chwytliwe partie gitary. Muzyk na stałe wpisał się w historię, dzięki utworom Chic, Davida Bowiego czy Duran Duran.

Właśnie te kawałki pojawiły się w zestawieniu YouTubera, który postanowił odtworzyć znane funkowe riffy w jednym nagraniu. Gitarzysta zagrał zatem nie tylko legendarne kawałki Bowiego, Chic czy The James Gang, ale również nie zabrakło Red Hot Chili Peppers oraz nowszych utworów Bruno Marsa czy Daft Punk. Tym samym w niecałe 4 minuty możemy posłuchać szybkiej lekcji z muzyki funkowej.

TOP 10 funkowych riffów

Za nagranie odpowiada YouTuber Karl Golden, który ma na swoim koncie również 100 rockowych oraz 100 metalowych riffów na ukulele, jak również utwory Led Zeppelin oraz Bon Jovi na banjo.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele