10 klasycznych riffów zagranych naprawdę nisko

Jakub Gańko
19.01.2016 13:21
10 klasycznych riffów zagranych naprawdę nisko Fot. kadr z wideo

Jeśli jesteście ciekawi, jak jedne z najbardziej rozpoznawalnych riffów w świecie rocka i metalu brzmiałyby w djentowej wersji na nisko nastrojonej gitarze, poniżej możecie się przekonać.

Z odpowiedzią przyszedł nasz ulubiony rockowy youtuber, Jared Dines. Tym razem postanowił pokazać nam jak brzmiałyby klasyczne motywy gitarowe w stroju „Drop G”, czyli na wyjątkowo nisko nastrojonym instrumencie. Dźwięki stanowiące odpowiedź na to pytanie są dość specyficzne, ale mogą znaleźć swoich zwolenników.

„Smoke on the Water” Deep Purple w takiej wersji bliżej do mułu niż tytułowego dymu. Djentujący „Seven Nation Army” zamiast za motyw z Bonda mógłby robić za wejściówkę do jakiegoś horroru. „(I Can't Get No) Satisfaction” z pewnością zapewni pełnię satysfakcji fanom niskiego stroju i świdrującego brzmienia.

„Crazy Train” ukazuje Ozzy'ego Osbourne'a w jeszcze bardziej szalonej wersji, choć już taki „Iron Man” zdradza w wykonaniu Dinesa, że „Drop G” wydaje się wręcz całkiem naturalny dla kompozycji Black Sabbath. Nie inaczej prezentuje się „Smells Like Teen Spirit” - takiego coveru nie powstydziłby się Meshuggah.

Jeśli wciąż nie rozumiecie, na czym polega „Drop G”, to posłuchajcie „Sweet Child O'Mine”. To tutaj jedna z bardziej rzucających się w uszy metamorfoz. Jest nawet „Beat It” Michaela Jacksona, choć ponownie okazuje się, że najlepiej brzmią w takim stroju klasyki jak „Enter Sandman” Metalliki. Przy „Sunshine of Your Love” Cream Jared już zupełnie puścił hamulce...

Prawdziwy urok stroju „Drop G” poznacie dzięki nagraniu poniżej:

To nie pierwszy raz, kiedy Jared Dines popisuje się doskonałym obycie w gitarowych zwyczajach. Wcześniej pokazywał już 10 sposobów na gitarowe „breakdowny”, ukazywał pojedynek metalcore'u z deathcorem oraz wyróżnił 10 rodzajów gitarzystów rytmicznych.

A Wy co sądzicie o „Drop G”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.