12.04.2017 13:58

10-latka wymiotła na perkusji Rage Against the Machine i Led Zeppelin

Zobaczcie jak uczestniczka duńskiego talent show poradziła sobie ze słynnymi numerami legend rocka.

10-latka wymiotła na perkusji Rage Against the Machine i Led Zeppelin
foto: kadr z wideo

Jeśli Wy też poszukujecie perkusisty do swojego zespołu, a ogłoszenie z kocimi memami nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, być może warto rozejrzeć się po uczestniczkach talent show? Jak pokazuje popularność tego typu programów, nie brakuje tam młodych, utalentowanych instrumentalistek godnych uwagi.

Jedna z nich to Johanne Astrid Poulsen, która wybębniła sobie prawdziwą sławę w duńskiej edycji programu „Mam Talent”. Jej umiejętności zostały w pełni docenione przez jurorów i publiczność. 10-latka wygrała w finale, zgarniając dla siebie 250 tysięcy koron duńskich (ok. 143 tys. złotych).

Mała perkusistka nie spodziewała się wygranej, ale podzieliła się z tej okazji swoimi marzeniami:

"

Mam nadzieję, że będę mogła grać jeszcze w wielu innych miejscach albo dostanę się do prawdziwego zespołu. Tak naprawdę się jeszcze nad tym nie zastanawiałam. Wiem tylko tyle, że jak dorosnę, muszę grać dalej na perkusji. "

Finałowym utworem, jaki wykonała Johanne, był „Bad Craziness” duńskiej kapeli rockowej D-A-D. Wcześniej jednak dziewczynka brała na warsztat doskonale znane nam wszystkim klasyczne kompozycje jak „Killing in the Name” Rage Against the Machine czy „Whole Lotta Love” Led Zeppelin.

Kompilację występów Johanne obejrzycie poniżej:

Macie ochotę na więcej młodych perkusistek? Zobaczcie też 6-letnią perkusistkę, która zagrała kawałek Slipknota, 13-latkę w utworze Meshuggah, 7-latkę wymiatającą na perkusji „Toxicity” System of a Down oraz 13-latkę w repertuarze Metalliki i Toola.

Co sądzicie o wykonaniach Johanne?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Led Zeppelin Rage Against the Machine