02.06.2020 15:27

10-latka zagrała cover Rage Against the Machine. Tak walczy z rasizmem [WIDEO]

Uzdolniona muzycznie Nandi Bushell zagrała zarówno na perkusji, jak również na gitarze i basie. Posłuchajcie jej wersji "Guerrilla Radio" RATM.

Cover RATM w walce z rasizmem
foto: kadr z wideo Nandi Bushell

Dziewczynka jest już dobrze znana w rockowo-metalowym świecie. Jej covery Nirvany oraz Queens of the Stone Age zagrane na perkusji obejrzało już wielu internautów. Nandi Bushell cały czas publikuje kolejne nagrania, ale tym razem nagrywając nowy cover postanowiła wesprzeć protesty po śmierci 46-letniego George'a Floyda. Afroamerykanin został uduszony przez policjanta. Po zdarzeniu na ulicach wielu miast USA doszło do masowych protestów, które niejednokrotnie wywołały zamieszki. 

10-latka zagrała cover Rage Against the Machine, by walczyć z rasizmem [WIDEO]

Wybór dziewczynki nie jest przypadkowy - perkusistka wybrała kawałek Rage Against The Machine "Guerrilla Radio" z płyty "The Battle of Los Angeles''. Tym razem Nandi Bushell zagrała nie tylko na perkusji, ale również na basie i gutarze. Posłuchajcie, jak RATM brzmi w jej wykonaniu:

Protesty USA
Protesty USA
Przeczytaj także Znana wokalistka została postrzelona podczas protestów w USA. Jak do tego doszło?

Jak oceniasz cover Rage Against The Machine?

Pod nagraniem w opisie możemy przeczytać, że 10-latka w ten sposób chce walczyć z rasizmem. Nagranie dziewczynki udostępnił sam Tom Morello:

9-letnia perkusistka
9-letnia perkusistka
Przeczytaj także 9-letnia perkusistka rozgromiła utwór Queens of the Stone Age [WIDEO]
Tagi: Rock News Rage Against the Machine