15.10.2018 12:34

10-letni chłopak zagrał „Enter Sandman” Metalliki z Foo Fighters

Młody gitarzysta o imieniu Collier wystąpił z zespołem w Kansas City. Na scenę zaprosił go sam Dave Grohl. Dzieciak przyznał, że nie zna repertuaru Foo Fighters i woli Metallikę, co poskutkowało tym, że muzycy zagrali razem wielki przebój Hetfielda i spółki.

Foo Fighters
foto: kadr z wideo

W piątek 12 października 2018 roku, Foo Fighters wystąpił w Kansas City. Koncert przebiegał bez żadnych problemów. W pewnym momencie lider formacji, Dave Grohl, zaprosił na scenę 10-letniego chłopca. Okazało się, że dzieciak ma na imię Collier i od kilku lat uczy się grać na gitarze. Wokalista zapytał się młodego muzyka, co potrafi zagrać. Ten odpowiedział mu nieco speszony, że nie zna za bardzo twórczości Foo Fighters, ale lubi za to Metallikę.

Następnie potwierdził swoje umiejętności grając na gitarze Dave'a Grohla, co poskutkowało tym, że Collier zagrał z Foo Fighters fragment „Enter Sandman” pochodzący z „Czarnego albumu” Metalliki:

Foo Fighters zagrało Metallikę z 10-letnim chłopcem

Po spontanicznym występie, Grohl podarował dziecku swoją gitarę. Jednocześnie przestrzegł go, że „jeżeli znajdzie ją potem na Ebayu, to odszuka chłopca i go ukarze”. Lider Foo Fighters po raz kolejny udowodnił, że nie da się go nie lubić - na ten tytuł zasłużył m.in. zostawianiem szatańskich napiwków w restauracjach, zapraszając na scenę Johna Travoltę i Chada Smitha z Red Hot Chili Peppers oraz... 8-letniego perkusistę, który ukradł mu show.

Nirvana znowu razem

Kilka dni przed występem w Kansas City, Foo Fighters zagrał na Cal Jam 2018 w San Bernardino. Zespół najpierw zagrał w niechronologicznej kolejności swoje single, zaczynając od najnowszego „Run” i kończąc debiutanckim „This Is a Call”. Jednak wisienką na torcie była obecność Krista Novoselica, Pata Smeara i Joan Jett, którzy dołączyli do Grohla na scenie i zagrali razem kilka przebojów Nirvany, takich jak „Smells Like Teen Spirit” czy „In Bloom”.

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele Dave Grohl Foo Fighters