14.06.2018 13:14

10-letni perkusista zagrał całą dyskografię Metalliki w niecałe 13 minut

Taki młody, a już taki zdolny! Czy Lars Ulrich powinien czuć się zazdrosny?

10-latek zagrał całą dyskografię Metalliki
foto: kadr z wideo

Pamiętacie 8-latkę, która zagrała na perkusji „Good Times, Bad Times” Led Zeppelin? Okazuje się, że jest więcej tak młodych dzieciaków, którzy znają się na bębnach. 10-letni Johannes Rørvik Grov z Norwegii pokazał, że nie tylko słynni YouTuberzy mogą tworzyć nagrania, w których grają wiele piosenek jednego zespołu.

Chłopiec bowiem wykonał całą dyskografię Metalliki w niecałe 13 minut. Dzieciak w ten sposób pokazał, jak ewoluowała gra Larsa Ulricha i chociaż perkusja jest większa od niego to poradził sobie z tym zadaniem wyśmienicie! Co więcej zadbał o to, żeby filmik wyglądał całkiem ciekawie i co rusz zmieniał koszulki z logo Metalliki.

10-letni perkusista zagrał całą dyskografię Metalliki

Nawet Metallica udostępniła to nagranie pokazując, jak rośnie już kolejne pokolenie perkusistów:

Dzieciaki często sięgają po mocne brzmienia - przykładem może być 10-letni uczestnik talent show, który wykonał „Enter Sandman” i zachwycił jury swoją grą na gitarze. Co więcej nastolatki z zespołu The Warning również lubią grać covery Metalliki i wykonały kawałek „Atlas Rise”.

Metallica powróci do Europy w 2019

W ramach europejskiego tournée World Wired promującego płytę „Hardwired… To Self-Destruct” James Hetfield i spółka odwiedzili Polskę. Występ Metalliki odbył się 28 kwietnia 2018 roku w Krakowie. Zespół już zapowiedział, że wróci do Europy w maju 2019. Trzymamy kciuki, że kapela zagra ponownie w naszym kraju.

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele