10 łyżwiarzy figurowych, którzy zatańczyli m.in. do AC/DC, Metalliki i Scorpions

Aleksandra Degórska
21.02.2018 17:09
10 łyżwiarzy figurowych, którzy zatańczyli m.in. do AC/DC, Metalliki i Scorpions Fot. East News

Z okazji Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018 przedstawiamy Wam łyżwiarzy, którzy lubią bardzo gitarowe granie.

Jedną z najbardziej wdzięcznych zimowych dyscyplin jest łyżwiarstwo figurowe. Są to zawody bardzo efektowne i nawet Ci, którzy nie znają się za bardzo na tym sporcie lubią popatrzeć na sportsmenów dosłownie płynących na lodowisku.

Co więcej sportsmeni chętnie sięgają po rockowe kawałki. Oto 10 dowodów na to, że rock i łyżwiarstwo figurowe dobrze ze sobą współgra.

1. The Police

Podczas Igrzysk Olimpijskich na Pjongczang 2018 kolejny raz olimpijskie złoto zdobyła taneczna para z Kanady - Tessa Virtue i Scott Moir. W sumie para ma aż 5 medali olimpijskich i jest w tej kategorii rekordzistą. Łyżwiarze tańczyli do hitów Rolling Stones czy The Eagles, jak również do przeboju The Police „Roxanne”, który wybrzmiał w filmowej wersji z musicalu „Moulin Rouge”.

Zobaczcie jeden z ich występów:

2. AC/DC

Również podczas Pjongczang 2018 19-letnia łyżwiarka  Ivett Tóth postanowiła pokazać swoje sportowe możliwości podczas krótkiego programu tańcząc do AC/DC. Co więcej dziewczyna założyła kamizelkę z ćwiekami i podobizną Angusa Younga.

3. Coldplay

Maia Shibutani i Alex Shibutani są parą taneczną, która reprezentuje USA i podczas Igrzysk Olimpijskich w Korei zdobyła brąz. Podczas tych zawodów łyżwiarze zatańczyli do piosenek Coldplay - taki sam repertuar zdecydowali się wybrać na zawodach w USA.

4. John Lennon

Madison Chock‬ i Evan Bates sięgnęli po cover „Imagine”. Ballada zawsze chwyta wszystkich za serca, a co dopiero dzieje się, gdy widzimy ładną choreografię na lodowisku stworzoną do tego utworu!

Dorzucamy występ Yuny Kim, która również zdecydowała się na cover Johna Lennona:

5. Metallica

Brian Joubert, Apocalyptica w repertuarze Metalliki, niewiarygodnie wysokie skoki i świetna sekwencja kroków. Francuski łyżwiarz wie, co zrobić, żeby fanki omdlewały na trybunach podczas zawodów sportowych.

6. Scorpions

Niektórzy fani niemieckiego zespołu mogą oburzyć się słysząc taką przeróbkę zespołu. Najwidoczniej oryginalna wersja „Still Loving You” była za mało żwawa dla Daniela Samohina, który pokazał bardzo ekspresyjny taniec do tego rockowego hitu.

7. Nirvana

W 1998 roku Scott Williams postanowił założyć grunge'owe ciuchy i zatańczyć do „Smells Like Teen Spirit”. Kto w końcu powiedział, że łyżwiarze powinni jeździć tylko przy akompaniamencie nastrojowych ballad wyciskających łzy.

8. Radiohead

Kolejny łyżwiarz zdecydował się na cover znanego hitu. Amerykanin Johnny Weir w luźnych czarnych ciuchach niczym duch płynie po tafli lodu wywijając kolejne piruety. Tego sportsmena można nazwać artystą na lodzie, bo jego występ prezentuje się naprawdę zjawiskowo.

9. Michael Jackson

Evgeny Plushenko to ulubieniec widowni, bo ilekroć pojawia się na lodowisku pokazuje takie show, które ogląda się z zapartych tchem. Podczas jednego ze swoich występów zatańczył do numerów Jacksona i zaprezentował się nie gorzej niż sam król popu.

10. Hozier

Szwajcar Stéphane Lambiel to kolejny zawodnik, którego określa się mianem artysty na lodzie. Plastyczne ruchy, niezwykła gibkość, podkreślanie ruchami akcentów muzycznych - czego chcieć więcej!

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.