21.02.2018 17:09

10 łyżwiarzy figurowych, którzy zatańczyli m.in. do AC/DC, Metalliki i Scorpions

Z okazji Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018 przedstawiamy Wam łyżwiarzy, którzy lubią bardzo gitarowe granie.

10 łyżwiarzy figurowych, którzy zatańczyli m.in. do AC/DC, Metalliki i Scorpions
foto: East News

Jedną z najbardziej wdzięcznych zimowych dyscyplin jest łyżwiarstwo figurowe. Są to zawody bardzo efektowne i nawet Ci, którzy nie znają się za bardzo na tym sporcie lubią popatrzeć na sportsmenów dosłownie płynących na lodowisku.

Co więcej sportsmeni chętnie sięgają po rockowe kawałki. Oto 10 dowodów na to, że rock i łyżwiarstwo figurowe dobrze ze sobą współgra.

1. The Police

Podczas Igrzysk Olimpijskich na Pjongczang 2018 kolejny raz olimpijskie złoto zdobyła taneczna para z Kanady - Tessa Virtue i Scott Moir. W sumie para ma aż 5 medali olimpijskich i jest w tej kategorii rekordzistą. Łyżwiarze tańczyli do hitów Rolling Stones czy The Eagles, jak również do przeboju The Police „Roxanne”, który wybrzmiał w filmowej wersji z musicalu „Moulin Rouge”.

Zobaczcie jeden z ich występów:

2. AC/DC

Również podczas Pjongczang 2018 19-letnia łyżwiarka  Ivett Tóth postanowiła pokazać swoje sportowe możliwości podczas krótkiego programu tańcząc do AC/DC. Co więcej dziewczyna założyła kamizelkę z ćwiekami i podobizną Angusa Younga.

3. Coldplay

Maia Shibutani i Alex Shibutani są parą taneczną, która reprezentuje USA i podczas Igrzysk Olimpijskich w Korei zdobyła brąz. Podczas tych zawodów łyżwiarze zatańczyli do piosenek Coldplay - taki sam repertuar zdecydowali się wybrać na zawodach w USA.

4. John Lennon

Madison Chock‬ i Evan Bates sięgnęli po cover „Imagine”. Ballada zawsze chwyta wszystkich za serca, a co dopiero dzieje się, gdy widzimy ładną choreografię na lodowisku stworzoną do tego utworu!

Dorzucamy występ Yuny Kim, która również zdecydowała się na cover Johna Lennona:

5. Metallica

Brian Joubert, Apocalyptica w repertuarze Metalliki, niewiarygodnie wysokie skoki i świetna sekwencja kroków. Francuski łyżwiarz wie, co zrobić, żeby fanki omdlewały na trybunach podczas zawodów sportowych.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News John Lennon Coldplay The Police