01.06.2016 07:52

10 małych rockmanów w talent show

Z okazji Dnia Dziecka prezentujemy Wam kilku młodocianych rockmanów, którzy zawojowali ekrany telewizorów w talent show. Choć wyglądają niewinnie, to gdy zaczynają śpiewać pokazują swoje prawdziwe oblicze...

10 małych rockmanów w talent show
foto: kadr z wideo

Wiadomo, że mały dzieciak wszystko wchłania niczym gąbka, bo podpatruje rodziców i stara się ich naśladować. Nic więc dziwnego, że urwisy sięgają w pierwszej kolejności po albumy, które znajdują się w domowej dyskografii. Jedne z najfajniejszych dziecięcych wspomnień to te momenty, gdy wraz z rodzicami słuchało się wspólnie nowej płyty ulubionego artysty.

Siłą rzeczy urwisy nucą pod nosem te numery i marzą o karierze muzyka. Niektórzy nie wyrastają z tego marzenia i próbują swoich sił tworząc rockowe i metalowe zespoły albo biorąc udział w talent show, których jest ostatnio całkiem sporo.

Z okazji Dnia Dziecka postanowiliśmy pokazać Wam zdolniachy, które nie boją się sceny i dorównują dorosłym. Niby takie maluchy a już dają czadu śpiewając rockowe standardy.

1. Nirvana - „Smells Like Teen Spirit”

Flanelowa koszula w kratę, nieład na głowie, zdarty głos - ten kilkunastolatek ewidentnie jest zafascynowany Kurtem Cobainem. Wystarczyła gitara i darcie się do mikrofonu, by przekonać jury do tego, że malec naprawdę zna się na rzeczy. Natomiast w momencie, gdy do akcji weszły bębny publika dosłownie oszalała.

Dziwne zatem jest, że uczestnik Bogdan Temczenko był przekonany, że nie umie zbyt dobrze śpiewać, bo to nagranie świadczy o tym, że wie co w trawie piszczy.

2. AC/DC – Highway To Hell

W obozie AC/DC ostatnio było piekielnie gorąco ze względu na problemy zdrowotne Briana Johnsona. Zespół postanowił załatwić zastępstwo i wybór padł na Axla Rose'a. Oczywiście kandydatów było sporo, ale zapewne nie brali oni pod uwagę tego uczestnika talent show, a szkoda, bo chłopak piszczy nie gorzej niż wokalista Guns N' Roses.

Widać, że dzieciak kocha całym swoim serduchem ostre brzmienia i wyciska siódme poty, żeby oczarować jury. Cel został osiągnięty.

3. Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine

Skoro już wspomnieliśmy o tej kapeli, to warto również przedstawić kolejną małolatę, która wzięła na warsztat ten niełatwy numer. Początkowo dziewczyna z wdziękiem przy akompaniamencie gitary wyśpiewywała kolejne takty tego utworu, by coraz bardziej się rozkręcać.

Oczywiście taka „sympatyczna” i dziewczęca interpretacja przypadła do gustu jury, które szczególnie doceniło sporą skalę jej głosu.

4. Foo Fighters - „Best Of You”

Ta dziewucha, choć ma kwiaty we włosach i wygląda niepozornie, ma naprawdę potężny głos i czuje rocka całą sobą. Uczestniczka wydzierała się do mikrofonu i zachwyciła jurorów, którzy dosłownie oszaleli.

Dave Grohl powinien być dumny, że rośnie taka następczyni.

5. Queen - Bohemian Rhapsody

Przy tym utworze można nieźle sobie zedrzeć struny. Ale jak widać ten maluch jest profesjonalistą i wyciąga wysokie nuty, aż miło. Kiedy ten szkrab nauczył się tak śpiewać? Tego nie wiadomo.

Jury trochę się wygadało pytając po usłyszeniu pierwszych taktów, czy jest to może ten numer Show...”. Jak widać młodsze pokolenie lepiej się zna na legendarnych rockowych numerach.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele