30.11.2016 12:41

10 metalowych i rockowych coverów „All I Want for Christmas Is You”

Nie możecie znieść jednej z najpopularniejszych świątecznych piosenek wszech czasów? Przygotowaliśmy dla Was kilka odmiennych wersji, które mogą Wam przypaść do gustu...

10 metalowych i rockowych coverów „All I Want for Christmas Is You”
foto: kadr z wideo + Bóg Pejnta

„Last Christmas”, „Let It Snow”, „Driving Home For Christmas”... Świąteczny repertuar ogrywanych rokrocznie szlagierów jest całkiem obszerny. Znalazło się w nim miejsce również dla Mariah Carey, która w 1994 roku dała światu „All I Want for Christmas Is You” jako główny singiel ze swojego świątecznego albumu „Merry Christmas”. I pewnie sama nie zdawała sobie sprawy z tego, co zrobiła...

Od tej pory nie ma grudnia i świąt Bożego Narodzenia bez katowania tego numeru przez stacje radiowe i centra handlowe. Co robić, jeśli wszystko, czego pragniemy na święta, to święty spokój od piosenki Mariah Carey? Możemy na przykład spróbować oderwać się przy nieco innych interpretacjach tego gwiazdkowego hitu. Internet na szczęście jest po naszej stronie. Oto 10 metalowych i rockowych coverów „All I Want for Christmas Is You”.

1. My Chemical Romance

Wieść gminna niesie, że sam Gerard Way jest oddanym fanem Mariah Carey - stąd też trudno się dziwić, że postanowił scoverować ze swoim zespołem jej przebój. Oczywiście każdy szanujący się reprezentant subkultury emo jest w Święta zbyt zajęty płakaniem w swoim mrocznym kącie, ale a nuż, może zrobi sobie chwilę przerwy, by posłuchać „All I Want for Christmas Is You” zinterpretowanego przez swojego idola?

W ramach ciekawostek mamy też mashup „Welcome to the Christmas Parade”...

2. Anthony Vincent (Ten Second Songs)

Znany Wam doskonale z łączenia Rammsteina, Toola i Cannibal Corpse czy miłosnych piosenek w różnych stylach YouTuber Anthony Vincent z kanału Ten Second Songs zaprezentował aż 20 wersji gwiazdkowego hiciora. Jak wykonałby go Ronnie James Dio, Depeche Mode, John Lennon czy Blink-182? Przekonajcie się na własne uszy.

3. Chase Holfelder i Kurt Schneider

To wykonanie „All I Want for Christmas Is You” jest nazywane w internetach jednym z najdziwniejszych. Wszystko przez zmianę tonacji, na którą zdecydowano się w tej wersji. Minorowe brzmienie jest już zdecydowanie mniej radosne i ma znacznie większe szanse na to, by przypaść do gustu zwolennikom rocka i metalu, którzy nie trawili dotąd oryginału.

4. Wersja blackmetalowa

Jak najprościej oswoić znienawidzony kawałek? Potraktuj go black metalem! Tę zasadę znamy nie od dziś - o jej słuszności przekonywały nas już chociażby blackmetalowe covery Maryli Rodowicz czy „My Heart Will Go On”. Mariah Carey też się takiej przeróbki nie ustrzegła. Muzyka muzyką, ale warto także zwrócić uwagę na utrzymany w odpowiednim klimacie teledysk.

5. Tommy Magnus

Jak napisał sam autor tego coveru: „może i nie jest aż tak metalowy, ale są w nim blasty, więc w sumie nie wiem”. Darcie ryja i gitarowa galopada również są w nim obecne, więc wszystko wskazuje na to, że nadaje się do naszego zestawienia. Urzekł nas też patent z delikatnym intrem, które wcale nie zwiastuje tego, co dzieje się w dalszej części... Pasuje jak ulał, by podesłać na Święta lubującej się w oryginale koleżance.

Jakub Gańko
Tagi: Duperele