14.03.2018 17:45

10 metalowych piosenek o miłości

Black Sabbath, Iron Maiden, Opeth - każdy metalowiec znajdzie coś romantycznego dla siebie! Które piosenki o miłości są najlepsze?

Type o Negative -
foto: kadr z wideo

Metalowcy nie kojarzą się z tym co romantyczne - w końcu, gdy słucha się diabelskich dźwięków, wycia do mikrofonu i tekstów o smokach czy rycerzach mało ma się wspólnego z księciem na białym koniu.

Prawda jest jednak taka, że gdy artysta mocno kocha potrafi wyrazić to w swojej twórczości. Również w metalu znajdziemy piosenki o miłości, które bardzo trafnie opisują to piękne i jakże trudne uczucie. W twórczości nawet takich twardzieli, jak Black Sabbath czy Type o Negative znajdziemy odniesienia do miłości - w końcu kto nie chciałby być kochanym.

Oto 10 metalowych piosenek o miłości, które warto posłuchać z drugą połówką.

1.Type o Negative - „Love You To Death”

Jak już kochać to mocno, aż do śmierci. Głos Petera Steele'a jest na tyle urzekający, że zarówno, gdy śpiewa o depresji, seksie czy miłości - zawsze brzmi bardzo przekonująco. Nic tylko zanurzyć się w tej muzyce i posłuchać o miłosnej, mrocznej historii.

2. Pantera - „This Love”

Na płycie „Vulgar Display of Power” pojawił się utwór, który pokazuje jak miłość jest skomplikowana i jak może być bolesna. Mocny tekst w połączeniu z głosem Phila Anselmo robi nadal piorunujące wrażenie na fanach zespołu, którzy liczą, że Pantera kiedyś powróci na scenę.

3. Judas Priest - „Turbo Lover”

Rob Halford lubi ostrą jazdę bez trzymanki, a w tym znanym utworze umiejętnie przeplótł wątek miłosny z miłością do szybkich pojazdów.

4. Motorhead - „Love Me Forever”

Lemmy Kilmister twierdził, że spał z ponad 1000 dziewczyn - chociaż kochał tak naprawdę raz, ale kobieta zmarła z przedawkowania. Jeśli chodzi o kobiety, to w rockowym świecie nie było drugiego takiego dżentelmena. Zatem również w repertuarze Motorhead nie zabrakło piosenki o miłości.

5. Iron Maiden - „When the Wild Wind Blows”

Kapeli zajęło 30 lat, by w końcu napisać metalową piosenkę o miłości. Oczywiście Iron Maiden nie byłby sobą, gdyby nie wymyślił jakąś posępną historię - para popełnia samobójstwo, bo sądzi, że nadchodzi koniec świata. Jednak okazuje się, że zakochani nieco się pośpieszyli ze swoją decyzją...

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele