10 metalowych utworów zagranych na jednej strunie

Aleksandra Degórska
03.03.2016 16:31
10 metalowych utworów zagranych na jednej strunie Fot. kadr z wideo

Kolejny YouTuber postanowił zadziwić melomanów osobliwą grą na gitarze. Czy ten muzyk zdoła Was zaskoczyć?

Ostatnimi czasy kolejni twórcy prześcigają się w grze na wiośle w taki sposób, który zwykłemu śmiertelnikowi nie przyszedłby raczej do głowy. Wystarczy wspomnieć o solówce zagranej na jednej strunie, jak również o tej wykonanej na basie... bez strun. Nasz ulubieniec Jared Dines odegrał djent na basie z jedną niespotykanie grubą struną, zaś Rob Scallon stworzył ze starej łopaty jednostrunową gitarę. 

Do tej wyliczanki można dorzucić kolejnego wykonawcę, który postanowił dotrzymać kroku swoim uzdolnionym kolegom. Mowa o młodzieniaszku Carlosie Reyesie, który wpadł na pomysł, by zagrać znane metalowe hity na gitarze tylko z jedną struną. Muzyk najwidoczniej zainspirował się Dinesem, bo pod swoim nagraniem napisał, że na takim „wybrakowanym towarze” można grać nie tylko „buczący” djent.

Młodzieniec w domowym zaciszu zamiast po szkole grzecznie odrabiać lekcje postanowił sobie pomuzykować w nietypowy sposób. Jak widać, temu gitarzyście naprawdę musiało się nudzić.

Jakie utwory wziął na warsztat muzyk?

  • Gojira - „L'Enfant Sauvage”
  • Machine Head - „Davidian”
  • Lamb of God - „Walk With me in Hell”
  • Kreator - „Coma of Souls”
  • Pantera - „Walk”
  • Meshuggah - „Bleed”
  • Slayer - „Angel of Death”
  • Cattle Decapitation - „A Living, Breathing Piece of Defecating Meat”
  • Make Them Suffer - „Widower”
  • Metallica - „Seek & Destroy”

Zobaczcie, jak Carlos poradził sobie z tym wyzwaniem:

Nie wiedzieć czemu podczas odegrania numeru Metalliki muzyk robił zblazowane miny, by ukazać jak bardzo się nudzi. Czyżby nie należał do sporego grona fanatycznych wielbicieli zespołu, którzy niecierpliwie oczekują na kolejne wydawnictwo kapeli? Chłopakowi nieźle się dostało od niektórych wielbicieli formacji, ale gitarzysta za bardzo się tym nie przejmuje robiąc dalej swoje.

Internauci już proponują mu kolejne wyzwania, chociażby odegranie 10 metalowych numerów na gitarze bez strun. Kto wie, może niedługo znajdą się YouTuberzy, którzy jakoś zdołają to zrobić.

Carlos potwierdził, że prawdziwy muzyczny fanatyk nie potrzebuje profesjonalnego sprzętu, by poczuć się niczym gwiazda rocka. Wystarczy trochę pomysłowości i niepotrzebnych gratów, by stworzyć instrument, który brzmi całkiem przyzwoicie. Już niejednokrotnie prezentowaliśmy cudaczne gitary zrobione z deskorolki, ze śmieci czy też gitarę basową z balonów. Aż strach pomyśleć na jakie jeszcze nowatorskie pomysły wpadną muzycy.

Jak oceniacie metalowe kawałki zagrane na jednostrunowym instrumencie?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.