07.12.2017 13:06

10 metalowych utworów zainpirowanych twórczością Stephena Kinga

Pisarz cieszy się niezwykłą popularnością i również metalowi muzycy mają słabość do jego twórczości.

10 metalowych utworów zainpirowanych twórczością Stephena Kinga
foto: insight media/REPORTER/East News; East News

O Kingu ostatnio znowu jest głośno - w 2017 roku w kinach pojawiły się filmy „To” oraz „Mroczna wieża”. Jeden z najsłynniejszych autorów literatury grozy, Stephen King, bardzo lubi metalowe granie i jest to miłość odwzajemniona. Wystarczy wspomnieć, że Scott Ian z Anthrax jest jego wielkim fanem i stworzył kilka utworów bazujących na jego książkach. Zresztą nie jest jedynym metalowym artystą, który inspirował się Kingiem.

Black Sabbath, Exodus, Metallica - Ci muzycy lubią tworzyć muzykę pełną grozy, zatem fascynacja Kingiem jest całkiem logiczna. Oto artyści, którzy zainspirowali się tym pisarzem.

1. Metallica - „Ride The Lightning”

Kirk Hammett zdradził w jednym z wywiadów, że Metallica ściągnęła tytuł płyty z ustępu z dzieła Kinga zatytułowanego „Bastion”. To właśnie tam pojawił się zwrot „Ride The Lightning”, którego użył bohater czekający na egzekucję.

2. Black Sabbath - „The Shining”

Pierwszy singiel z płyty „The Eternal Idol” nagranej z wokalistą Tonym Martinem był zainspirowany powieścią Lśnienie”. Niestety kawałek nie brzmi równie ciężko i diabelsko co fabuła książki.

3. Nightwish - „7 Days to the Wolves”

W 2007 roku światło dzienne ujrzała płyta „Dark Passion Play - pierwszy krążek nagrany z wokalistką Anette Olzon. Kawałek został zainspirowany Wilkami z Calla” - V tomem cyklu  Mroczna Wieża.

4. Anthrax - Among The Living”

Anthrax ma naprawdę słabość do Stephena Kinga i w twórczości zespołu można odnaleźć sporo kawałków nawiązujących do książek pisarza. „Among The Living z płyty o tym samym tytule nawiązuje do Randalla Flagg z powieści „Bastion”.

5. Anthrax - A Skeleton in the Closet”

Ten kawałek również pochodzi z krążka Among The Living” i został zainspirowany opowiadaniem Zdolny uczeń” z 1982 roku opowiadającym o chłopcu, który wysłuchuje zwierzeń hitlerowca.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Stephen King