02.08.2018 17:12

10 młodych zespołów, które brzmią jak z poprzednich dekad

Te kapele powstały w XXI wieku, ale w ich brzmieniu słychać fascynację takimi zespołami, jak Led Zeppelin czy The Cure.

10 młodych zespołów, które brzmią jak z poprzednich dekad
foto: kadr z wideo

6. King Gizzard & the Lizard Wizard

Już sama wskazuje, mamy do czynienia z zespołem nawiązującym do lat 70. King Gizzard & the Lizard Wizard powstał w 2010 roku w Melbourne i tworzy psychodelicznego rocka, który naprawdę może sprawić, że człowiek czuje się, jakby coś wciągnął. Do tego należy dodać psychodeliczne klipy, które wywołują oczopląs. Nic, tylko zamknąć się w czterech ścianach i cieszyć się magicznymi brzmieniami kapeli wprowadzającymi słuchacza w trans. 

7. The Twilight Sad

Ulubieńcy Roberta Smitha pochodzą ze Szkocji i tworzą muzykę w duchu post punku - jest przygnębiająco smutno, obok rozmytych gitar mamy proste brzmienia syntezatorów i do tego bardzo smutny wokal. Kapela świetnie sprawdziła się jako support przed The Cure w Łodzi w 2016, bo tworzy muzykę w podobnym duchu, co starsi koledzy z ekipy Roberta Smitha.

8. Dream Wife

Ten zespół tworzą trzy niesforne dziewczyny z Wielkiej Brytanii, które tworzą babski rock o dziewczynach dla dziewczyn. Brzmienie brudnej gitary sprawia, że Dream Wife przypomina muzycznie dawne dekady i świetnie nadaje się do naszego zestawienia. To co dziewczyny, zaczynamy zabawę przy babskich, oldschoolowych dźwiękach!

9. Love'n'Joy

Retro brzmienia odnaleźć można również u naszych sąsiadów. Muzycy pochodzą z Kijowa i zapraszają słuchaczy do podróży w czasie. Prezentują ciekawe, psychodeliczne brzmienia, które szybko wpadają w ucho. Chociaż Love'n'Joy jest undergroundowym zespołem, to ma za sobą koncerty w wielu europejskich miastach. Kapela zagrała również w Polsce.

10. She Past Away

Post-punkowe granie w gotyckim klimacie prosto z Turcji. Formacja brzmi jak połączenie Bauhaus z The Cure - oprócz gitarowych, prostych riffów nie może zabraknąć elektronicznych smaczków oraz przerażająco niskiego wokalu. Mroczne makijaże i mocno rozczochrane włosy to oczywiście kolejny argument przemawiający za tym, że formacja mocno zafascynowana jest postpunkową muzyką z początku lat 80.

Tagi: Duperele