03.01.2017 15:45

10 muzyków, którzy „umarli” na planie filmowym

Świat muzyki i filmu są ze sobą powiązane. Wielu artystów pojawiło się na srebrnym ekranie wcielając się w różne role i nierzadko musieli oni realistycznie odegrać scenę, w której ktoś ich zabijał. Jak poradzili sobie z takim wyzwaniem?

10 muzyków, którzy „umarli” na planie filmowym
foto: materiały prasowe

Chester Bennington, Jack Black, Jared Leto, Joey Belladonna - co łączy tych rockmanów? Panowie nie tylko wywijają na scenie, ale również lubią stanąć przed kamerą i wcielić się w ciekawe role. Zawód aktora nie jest wcale taki łatwy, bowiem widzowie są dosyć wybredni i wymagają wiele od aktorów.

Nie wystarczy dobrze wyglądać, mieć hollywoodzki uśmiech i modne ciuchy - dobry aktor potrafi zagrać dosłownie każdego i być wiarygodnym w każdej roli. Jared Leto udowodnił, że można być zarówno muzykiem w zespole, który sprzedaje miliony płyt na całym świecie, jak również zgarnia Oscar za drugoplanową rolę w filmie „Witaj w klubie”.

Postanowiliśmy zatem pokazać Wam rockmanów, którzy nieźle sprawdzają się w roli aktorów i zaliczyli śmierć na planie filmowym. Oczywiście nie w dosłownym znaczeniu tego słowa, choć niestety historia kinematografii zna takie sytuacje, gdy na planach filmowych dochodziło do śmiertelnych wypadków.

Zobaczcie zatem, jak muzycy odegrali swoje role:

1. Jared Leto w American Psycho

Makler z Wall Street, Patrick Bateman, ma wszystko czego tylko zapragnie - świetnie zarabia, otacza się pięknymi kobietami, mieszka w luksusowych warunkach. Mimo wszystko rutyna zaczyna go zżerać i zaczyna on z nią walczyć w dość szalony sposób - staje się seryjnym mordercą.

Film „American Psycho” będący ekranizacją książki Breta Eastona Ellisa pokazuje historię jego zbrodni. Jedną z jego ofiar staje się Paul Allen, w którego wcielił się wokalista 30 Seconds to Mars. Jared Leto zagrał znienawidzonego kumpla głównego bohatera. Przez to, że jego status się polepsza Patrick Bateman postanowił pozbyć się rywala przy pomocy siekiery.

2. Chester Bennington w Pile 3D

W 2010 roku ukazała się siódma odsłona „Piły”, która kontynuowała wątek z poprzedniego filmu. W „Pile 3D” pokazano walkę nad dziedzictwem Jigsawa. Natomiast osoby przetrwałe śmiertelną grę tworzą grupę wsparcia, której przewodniczy Bobby Dagen. 

Oczywiście jak na tego typu film przystało brutalnych scen jest co niemiara. Chester Bennington wcielił się w rolę Evana, który miał piekielnie trudne zadanie do wykonania. Niestety za bardzo się nie spisał i przepłacił to życiem.

3. Dexter Holland w filmie „Zręczne ręce”

Nastolatek Anton leniuchuje całymi dniami, aż w końcu jego życie diametralnie się zmienia. Wszystko z powodu jego opętanej ręki, nad którą nie ma kontroli. Tym sposobem chłopak staje się mordercą.

W jednej ze scen pojawia się Dexter Holland, który występuje podczas halloweenowej imprezy. Można się tylko domyślać, co też zrobiła mu ręka głównego bohatera...

4. Joey Belladonna w Pledge Night

Czego się nie robi, żeby dołączyć do stowarzyszenia studentów! Kandydaci zostają poddani próbie, ale sytuacja wymyka się spod kontroli. Wszystko przez zombie Sidneya Scheidera, który zginął tragicznie w latach 60. W młodego studenta wcielił się wokalista Belladonna.

Mężczyzna miał wykąpać się w wannie wypełnionej płatkami śniadaniowymi czy ziarnami kawy, ale ktoś zamiast wody wlał kwas. Student jednak powraca jako Acid Sid, w którego wcielił się Will Kempe. Zobaczcie fragment filmu, w którym wystąpił Belladonna od 29:44 minuty nagrania:

5. Jack Black w Marsjanie Atakują

Tim Burton słynie z czarnego humoru, a jego film „Marsjanie Atakują” to ewidentny ukłon w stronę horrorów klasy B. Jak sam tytuł produkcji wskazuje, fabuła dotyczy ataku Marsjan, którzy przybywają na Ziemię.

Początkowo miała to być pokojowa misja, ale jednak Marsjanie okazują się być chytrymi stworzeniami i co więcej zabijają samego Jacka Blacka!

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele