10 muzyków, którzy wyszli w trakcie wywiadu

Maciej Koprowicz
05.10.2017 13:08
10 muzyków, którzy wyszli w trakcie wywiadu Fot. kadr z wideo

Nie jest łatwo zrobić wywiad z gwiazdą rocka. Ci artyści nie wytrzymali niemądrych pytań dziennikarzy i postanowili przerwać nużącą rozmowę.

Podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Znani artyści pewnie się nie zgodzą z tym porzekadłem. Z racji swojego zawodu często udzielają wywiadów dla mediów, ale niestety, nie każdy dziennikarz potrafi wykazać się profesjonalizmem.

Niektórzy żurnaliści gonią za sensacją i nie wahają się pytać o drażliwe rzeczy. Inni są na tyle leniwi, że nie przygotowują się do wywiadów, co rozmówca od razu wychwytuje. Jeszcze inni wciąż pytają o to samo – a nawet najbardziej cierpliwego muzyka może zmęczyć opowiadanie po raz tysięczny tych samych historii. Najtrafniej wyraził to uczucie Kazik w swoich „12 groszach”: „Jak powstają twoje teksty, gdy mnie ktoś tak spyta/Zaku*wię z laczka i poprawię z kopyta”.

W takich sytuacjach większość udzielających wywiadów muzyków z podziwu godną cierpliwością znosi męczące pytania – przecież i dzienikarzowi, i artyście zależy, by wywiad się ukazał w mediach. Ale czasami po prostu już nie wytrzymują ignorancji i braku profesjonalizmu. Tych 10 muzyków z różnych powodów przerwało rozmowę przed telewizyjnymi kamerami i zostawiło dziennikarza z niczym. Wśród nich są Kurt Cobain, Brian May, John Lydon, Henry Rollins, Prince, Madonna, członkowie Slipknota, Avenged Sevenfold, The Transplants i Bee Gees. Najciekawsze reakcje gwiazd muzyki na głupie pytania serwis Loudwire zebrał w jednym filmiku:

I na naszym podwórku mieliśmy podobne przypadki. Najsłynniejsza była reakcja Wojciecha Waglewskiego z Voo Voo na niezbyt trafne pytania, które usłyszał w studiu lokalnej rozgłośni z Koszalina:

Na szczęście są wśród artystów ludzie bardzo, bardzo wyrozumiali, których nic nie jest w stanie wyprowadzić z równowagi. Złoty medal za cierpliwość należy się Krzysztofowi Krawczykowi:

Co sądzicie o tych reakcjach muzyków na niemądre pytania?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.