10 muzyków z tytułem szlacheckim

Aleksandra Degórska
21.04.2017 14:21
10 muzyków z tytułem szlacheckim Fot. Retna / Photoshot / REPORTER / East News; Splash News / East News; East News

Mick Jagger, Paul McCartney czy Bono - Ci właśnie artyści dołączyli do elitarnego grona wybitnych osobowości wyróżnionych przez królową Elżbietę II.

Gwiazdy rocka, jak również i muzyki popowej kojarzą się raczej z ostrą jazdą bez trzymanki niż arystokratycznym opanowaniem i wyrafinowaniem. Jednak historia zna takie przypadki, gdy postanowiono wyróżnić wybitnych artystów właśnie tytułem szlacheckim - nie tylko za osiągnięcia w muzyce, ale również za wkład w charytatywną działalność. Jest to największe wyróżnienie jakie można otrzymać w Wielkiej Brytanii i do tego prestiżowego grona dołączyli również przedstawiciele branży muzycznej.

Pierwszym muzykiem, który otrzymał tytuł szlachecki od królowej Elżbiety II stał się legendarny Beatles - Paul McCartney. Później ten zaszczyt dostąpił również Elton John czy Mick Jagger. Co więcej powstała nawet petycja z apelem o przyznanie Ozzy'emu honorowego tytułu, jednak jak na razie do tego nie doszło.

Sprawdźcie zatem kto otrzymał tytuł szlachecki:

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.